אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כך מתקנים אי שוויון: אוניברסיטה בהולנד תשריין משרות לנשים בלבד צילום: גטי אימג'ס

כך מתקנים אי שוויון: אוניברסיטה בהולנד תשריין משרות לנשים בלבד

האוניברסיטה הטכנולוגית של איינדהובן תאפשר רק לנשים להתמודד על משרות במשך 18 חודש. גברים יהיו זכאים להתחרות על המשרות רק אם לא תמצא מועמדת מתאימה בתוך 6 חודשים

18.06.2019, 19:29 | שירות כלכליסט
המשרות הפנויות באחת האוניברסיטאות המובילות באירופה להנדסה, האוניברסיטה הטכנולוגית של איינדהובן בהולנד, יהיו זמינות אך ורק בפני נשים במשך 18 חודשים לפחות, וזאת בניסיון להתגבר על הפער המגדרי המשמעותי בקרב הצוות האקדמי במוסד.

קראו עוד בכלכליסט

הרקטור של האוניברסיטה, פרנק באיינס, הודה כי ההתקדמות לעבר איזון טוב יותר בין נשים לגברים בתפקידים האקדמיים היא איטית במיוחד. לפי המדיניות החדשה, גברים יהיו זכאים להתחרות על המשרות האקדמיות שייפתחו רק אם לא תמצא מועמדת מתאימה בתוך 6 חודשים מפרסום המשרה. מספר המשרות הזמינות רק בפני נשים יותאם לאחר 18 החודשים הראשונים של היוזמה כדי לשקף את השינוי במאזן.

מהנדסת בפעולה, צילום: baesystems מהנדסת בפעולה | צילום: baesystems מהנדסת בפעולה, צילום: baesystems

בסביבות 150 משרות צפויות להיפתח בתקופה של 5 שנים שהוקצתה ליוזמה. העובדות החדשות יקבלו 100 אלף יורו נוספים המיועדים למחקר שלהן.

מהנדסת אווירונאוטיקה , צילום: גטי אימג מהנדסת אווירונאוטיקה | צילום: גטי אימג'ס מהנדסת אווירונאוטיקה , צילום: גטי אימג

"אנחנו מייחסים חשיבות גדולה לכבוד הדדי והזדמנויות שוות לנשים ולגברים. זה ידוע שכוח עבודה מגוון פועל בצורה טובה יותר", הוסיף באיינס. "זה מוביל לאסטרטגיות טובות יותר, לרעיונות יצירתיים יותר ולחדשנות. מסיבה זו נקטנו במשך שנים בצעדים להעלות את השיעור הנמוך של נשים בקרב הצוות האקדמי, אבל התקדמנו בצורה איטית מדי". לדבריו, הם מתכוונים לנצל את התוכניות להרחיב משמעותית את הצוות האקדמי בשנים הקרובות כדרך להתקדם בנושא.

המדיניות החדשה תיכנס לתוקף ב-1 ביולי. חוקי האיחוד האירופי מאפשרים לגייס בלעדית מקבוצות שזוכות לייצוג חסר. לפי נתוני הנציבות האירופית, רק בחמש מדינות באיחוד יש רוב של מדעניות ומהנדסות: ליטא (57%), בולגריה ולטביה (53%), פורטוגל (51%) ודנמרק (קצת מעל 50%).המדינות עם האחוזים הנמוכים ביותר הן הונגריה ולוקסמבורג, שבהן רק 25% מהמדענים והמהנדסים הם נשים, פינלנד (29%) וגרמניה (33%), זאת על אף שהקנצלרית אנגלה מרקל היא מדענית במקצועה. בהולנד הנתון עומד על 39%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות