אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירוג האוניברסיטאות הטובות בעולם: MIT במקום הראשון; העברית בירושלים מובילה מבין הישראליות צילום: דוד רובינגר

דירוג האוניברסיטאות הטובות בעולם: MIT במקום הראשון; העברית בירושלים מובילה מבין הישראליות

אוניברסיטת MIT בבוסטון זכתה בתואר זו השנה השמינית ברציפות. אוניברסיטת סטנפורד דורגה שנייה ואחריה אוניברסיטת הרווארד. האוניברסיטה העברית דורגה במקום ה-162, ירידה לעומת המקום ה-154 בו דורגה בשנה שעברה. אוניברסיטת תל אביב עלתה מהמקום ה-230 בשנה שעברה למקום ה-219 בדירוג הנוכחי

19.06.2019, 09:10 | שירות כלכליסט
האוניברסיטה העברית בירושלים היא האוניברסיטה המובילה בישראל, כך לפי דירוג האוניברסיטאות העולמי, QS World University Rankings® 2020. הדירוג כולל את אלף האוניברסיטאות המובילות בעולם, בהתבסס על הביצועים של כל המוסדות בשש קטגוריות, ביניהן מוניטין המוסד בקרב אנשי אקדמיה והעובדים, היחס בין מספר הסטודנטים והעובדים, אזכורים במאמרים, שיעור התעסוקה של הבוגרים ויחס הסטודנטים הזרים והמרצים הזרים.

קראו עוד בכלכליסט

האוניברסיטה העברית דורגה במקום ה-162. עם זאת, מדובר בירידה לעומת המקום ה-154 בו דורגה בשנה שעברה. הבאה בדירוג הישראליות היא אוניברסיטת תל אביב שעלתה מהמקום ה-230 בשנה שעברה למקום ה-219 בדירוג הנוכחי, ואחריה הטכניון במקום 257 ובן גוריון במקום 419. אוניברסיטת בר אילן דורגה בין המקומות 551-560.

האוניברסיטה העברית, צילום: דוד רובינגר האוניברסיטה העברית | צילום: דוד רובינגר האוניברסיטה העברית, צילום: דוד רובינגר

במקום הראשון הכולל זכתה MIT בבוסטון, זו השנה השמינית ברציפות. באופן כללי, ארה"ב ובריטניה שולטות בעשירייה הראשונה עם 5 נציגות אמריקאיות ו-4 בריטיות. אוניברסיטת סטנפורד דורגה שנייה ואחריה אוניברסיטת הרווארד. אוניברסיטת אוקספורד במקום הרביעי היא האוניברסיטה המובילה בבריטניה. המכון הטכנולוגי של קליפורניה, המכון הטכנולוגי של ציריך, אוניברסיטת קיימברידג', יוניברסיטי קולג' לונדון, אימפריאל קולג' לונדון ואוניברסיטת שיקגו סוגרות את העשירייה הראשונה.

אוניברסיטת MIT, צילום: Boston.com אוניברסיטת MIT | צילום: Boston.com אוניברסיטת MIT, צילום: Boston.com

10 האוניברסיטאות המובילות בעולם:

MIT, ארה"ב

סטנפורד, ארה"ב

הרווארד, ארה"ב

אוקספורד, בריטניה

המכון הטכנולוגי של קליפורניה, ארה"ב

המכון הטכנולוגי של ציריך, שוויץ

קיימברידג', בריטניה

יוניברסיטי קולג' לונדון, בריטניה

אימפריאל קולג' לונדון, בריטניה

אוניברסיטת שיקגו, ארה"ב

תגיות