אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בניגוד לתחזית הקודמת: יוניבו צופה "הכנסות לא מהותיות" ל-2019 צילום: שאטרסטוק

בניגוד לתחזית הקודמת: יוניבו צופה "הכנסות לא מהותיות" ל-2019

חברת הקנאביס הרפואי פירסמה דיווח משלים לדוח השנתי של 2018, שבו צפתה הכנסות של 6.8 מיליון שקל לשנת 2019; במקביל, עידכנה החברה את התקנון כך שתוכל לחלט או להרדים מניות המוחזקות על ידי בעל מניות שהפך לבעל עניין בלי שקיבל את אישור היק"ר

20.06.2019, 20:52 | צלי גרינברג

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת הקנאביס יוניבו הורידה את תחזית ההכנסות שלה לשנת 2019 ל"היקף לא מהותי".

קראו עוד בכלכליסט

החברה שנסחרת בבורסת ת"א לפי שווי שוק של 104 מיליון שקל פירסמה את העדכון היום (ה') בדוח משלים לדוח השנתי שפירסמה במרץ השנה, שבו צפתה הכנסות של 6.8 מיליון שקל ב-2019.

בנוסף ציינה יוניבו בדיווח המשלים כי עידכנה את תקנון החברה כך שתוכל לחלט או להרדים מניות המוחזקות על ידי בעל מניות שהפך לבעל עניין בלי שקיבל את האישורים הנדרשים לכך.

             

קנאביס, צילום: שטארסטוק קנאביס | צילום: שטארסטוק קנאביס, צילום: שטארסטוק

       

הגורם לשינוי בתקנון היה עידו חג'ג', שהפך לבעל עניין ביוניבו ומחזיק 5.72% מהון המניות שלה מאז תחילת אפריל, זאת ללא שקיבל אישור לכך מהיחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות (יק"ר). כל בעל עניין בחברת קנאביס רפואי בישראל צריך לקבל את אישור היק"ר, ולכן הגבילה יוניבו את השפעתו של חג'ג' להצבעה לפי אחזקות של 4.99% - שאינן דורשות אישור. החברה ציינה כי לפני כשבועים קיבל חג'ג' את אישור היק"ר ויוכל לחזור ולהצביע לפי אחזקותיו בחברה.

החברה פירטה את ההסכמים השונים שלה עם חברות בחו"ל ובישראל, וציינה כי היעד המרכזי שלה הוא התחלת ייצור מסחרי במפעל שהשלימה לאחרונה יחד עם מרכז הפצה ואחסנה. יוניבו הוסיפה שבכוונתה להשלים בית מסחר לקנאביס ומעבדת מחקר ופיתוח שיאפשרו לה לפעול בכל אחת מהחוליות בשרשרת הערך של הקנאביס רפואי.

יוניבו קיבלה השבוע אישור יק"ר להכנסת תוצרת קנאביס רפואי למפעל, ומעריכה כי במהלך הרבעון השלישי של השנה תקבל את מלוא ההיתרים, האישורים והרישיונות לייצור, אחסנה והפצה של קנאביס רפואי. בחברה מעריכים שעד סוף השנה כבר יתחילו למכור. החברה ציינה גם כי היא בוחנת במקביל הקמת חוות ריבוי וגידול, ולשם כך נמצאת בהסכם עם חוות עמית, שצפויה, להערכת החברה, לקבל את אישור היק"ר במהלך הרבעון השני של שנת 2020.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות