אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פריז מתכוננת לגל חום: פותחת חדרי קירור ומארגנת אירועי שחייה לילית צילום: אם סי טי

פריז מתכוננת לגל חום: פותחת חדרי קירור ומארגנת אירועי שחייה לילית

הטמפרטורות צפויות לעלות מעל ל-40 מעלות צלסיוס בהמשך השבוע ובבירה הצרפתית רוצים למנוע חזרה על תוצאות גל החום שהיכה ב-2003 וגרם למותם של אלפי אנשים במדינה. בין היתר יחולקו גם אלפי בקבוקי מים לאנשים המתגוררים ברחובות

24.06.2019, 13:10 | שירות כלכליסט

גל חום צפוי לשטוף השבוע את אירופה ובפריז החליטו לנקוט מראש בפעולות שיקלו על התושבים. הבריכות הציבוריות בבירה הצרפתית יארחו אירועי שחייה לילית, בעוד שהפארקים הגדולים יישארו פתוחים כל הלילה ובמשרדי העירייה יפתחו "חדרי קירור" מיוחדים. הצעדים הללו נועדו למנוע חזרה על תוצאות גל החום שהיכה ב-2003 וגרם למותם של אלפי אנשים במדינה עד כדי כך שחדרי המתים בפריז היו מלאים עד אפס מקום.

לפי התחזית, הטמפרטורות צפויות לעלות מעל ל-40 מעלות צלסיוס ביום חמישי בפריז. עוד לא ברור כמה ימים יימשכו הטמפרטורות הגבוהות.

עיקר הדאגה של העיר היא כלפי אנשים מבוגרים וכאלה שגרים במקומות מרוחקים ומבודדים. עבורם הוקמו קווי סיוע מיוחדים וכן יפתחו "חדרי קירור" בין השעות 14:00-18:00 ברחבי הבירה.

גל חום בפריז, צילום: אם סי טי גל חום בפריז | צילום: אם סי טי גל חום בפריז, צילום: אם סי טי

ראש עיריית פריז אן הידאלגו מסרה אתמול (א') כי לפחות 8 בריכות ציבוריות יישארו פתוחות עד אחרי עשר בלילה, וכן תורשה השחייה בפארק דה לה וילט. כמו כן הכריזה כי יוקמו שלוש בריכות זמניות בשכונות העניות. הבריכות הללו יהיו פתוחות בחינם לקהל הרחב. 13 פארקים גדולים יישארו פתוחים לאורך כל הלילה בזמן גל החום, וזאת מכיוון שהטמפרטורות באזורים הירוקים נמוכות בשתי מעלות מאשר בשאר העיר. הידאלגו הוסיפה כי אם גם החום יימשך, חמישה פארקים נוספים ייפתחו לכל שעות הלילה.

בניסיון לסייע לדרי הרחוב בעיר, ביניהם פליטים רבים, הודיעה ראש העיר כי יחולקו 5,000 בקבוקי מים לאנשים המתגוררים ברחובות, וכן יוקמו מעל אלף ברזיות ברחבי העיר.

פריז. מצטננים במים, צילום: אם סי טי פריז. מצטננים במים | צילום: אם סי טי פריז. מצטננים במים, צילום: אם סי טי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות