אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עשירים בארה"ב למועמדים לנשיאות: "הטילו עלינו מס עושר" צילום: בלומברג

עשירים בארה"ב למועמדים לנשיאות: "הטילו עלינו מס עושר"

בין החתומים על המכתב ניתן לציין את ג'ורג' סורוס, כריס יוז ואביגייל דיסני, והם קוראים להטלת מס עושר מתון על האלפיון העליון

24.06.2019, 18:56 | שירות כלכליסט
ההצעה להטיל מס עושר על המולטי מיליונרים של ארה"ב זוכה לתמיכה נרחבת לא רק בקרב האוכלוסייה האמריקאית הרחבה אלא גם בקבוצה שצפויה לספוג את המס.

קראו עוד בכלכליסט

לפי ניו יורק טיימס, חברים בקבוצה זו, של מולטי מיליונרים ומיליארדרים, פרסמו היום (ב') מכתב פומבי לכלל המועמדים לנשיאות המדינה הקורא להטיל מס על עושר על האלפיון העליון של האמריקאים: "אנו קוראים להטלת מס מתון על 10% מהאחוז העשיר ביותר של האמריקאים – עלינו". מס העושר המדובר במכתב שונה ממס על הכנסות, שכן הוא חל על כלל ההחזקות של האדם הרלבנטי ולא על השכר שלו או של חברה בבעלותו.

אליזבת וורן, צילום: איי אף פי אליזבת וורן | צילום: איי אף פי אליזבת וורן, צילום: איי אף פי

בין החתומים על המכתב ניתן לציין את המיליארדר ג'ורג' סורוס, כריס יוז (שהיה אחד מהמייסדים של פייסבוק), יוצרת הסרטים אביגייל דיסני ועוד כמה חברים במשפחות העשירות ביותר במדינה. המכתב גובש בשבועיים האחרונים וחתומים עליו 18 אנשים מ-11 משפחות, כולם מוכרים כחברים בארגונים פרוגרסיביים, חלקם במסגרת מחקרית או פיננסית וחלקם במסגרות פוליטיות.

מחקר שפרסם לאחרונה הפדרל ריזרב העלה שבשלושה העשורים האחרונים, המאיון העליון של האמריקאים רשם צמיחה של 21 טריליון דולר בהון שלו, בשעה שהעושר של החצי התחתון, ה-50% החלשים, רשם ירידה של 900 מיליארד דולר בהון שלו.

המכתב האמור נשלח לכל המועמדים לנשיאות ומתייחס באופן ספציפי לתוכנית מיסוי העושר שניסחה הסנאטורית אליבזת וורן, שהכריזה לאחרונה כי היא מתכוונת להתחרות על מועמדות המפלגה הדמוקרטית לנשיאות. וורן מעריכה שהמס יחול על 75 אלף המשפחות העשירות בארה"ב ויניב לאוצר האמריקאי 275 מיליארד דולר בשנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
צודק לגמרי
תחשבו קצת על מערכת המים של כדור הארץ,כמות המים אינה משתנה לעולם מים מתאדים וחוזרים כגשםתחשבו עכשיו על מערכת הכסף בעולם,יש כיוון אחד בלבד כסף שעובר מכלל הציבור לעשירים,שהעושר שלהם גדל משנה לשנה,תשאלו איך יתכן הדבר,הרי יש כמות כסף מסויימת בכל מדינה, אז פשוט המדינות מדפיסות כסף כל הזמן מגדילות את החובות שלהן יוצרות אינפלציה כדי לשחוק מעט את החוב,אז למה שמערכת הכסף לא תפעל בשיטת המים,אלה שמתעשרים יותר מדי יחזירו חלק מהרווחים שלהם למדינה ובל נשכח שאת העושר שלהם צברו על חשבון אזרחי המדינה
בר  |  24.01.20