אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השינוי המבני יצא לפועל: ההסתדרות חתמה על ההסכם הקיבוצי החדש במקורות צילום: אוראל כהן

פרסום ראשון

השינוי המבני יצא לפועל: ההסתדרות חתמה על ההסכם הקיבוצי החדש במקורות

זהו שינוי ראשון מהותי בהסכמי העבודה בחברה מזה 40 שנה, המהווה חלק בלתי נפרד מהרפורמה ההיסטורית שאושרה בינואר באחרון במסגרתה המדינה תזרים כספים למקורות ושח"מ לצורך פיתוח תשתיות והשקעות ואלו בתמורה ייעלו את פעילותן, מהלך שיוביל לצמצום 140 תקנים בחברה

25.06.2019, 10:53 | ליאור גוטמן

יו"ר ההסתדרות הכללית ארנון בר דוד חתם היום (ג') על ההסכם הקיבוצי החדש בחברת המים הלאומית מקורות, כך נודע לכלכליסט. החתימה בוצעה מול מנכ"ל החברה אלי כהן ויו"ר הסתדרות המעו"ף גיל בר טל ויו"ר ועד העובדים אילן הללי.

קראו עוד בכלכליסט

ההסכמה על הרפורמה בחברה נחשפה בינואר האחרון בכלכליסט והיא מגיעה לאחר כ-40 שנה מבלי שהסכמי העבודה בחברה השתנו מהותית. אתמול כאמור נחתם ההסכם רשמית והוא מהווה חלק בלתי נפרד מהרפורמה בחברה שאושרה בממשלה בחודשים האחרונים, עם יכולת טובה יותר של מקורות להתמודד עם המשבר במשק המים.

מתחם מקורות ברחוב הפלד בחולון, צילום: אביגיל עוזי מתחם מקורות ברחוב הפלד בחולון | צילום: אביגיל עוזי מתחם מקורות ברחוב הפלד בחולון, צילום: אביגיל עוזי

ממידע שהגיע לכלכליסט עולה שההסכם כולל בין השאר רפורמה בחברות מקורות ושח"מ, במסגרתה המדינה תזרים כספים לחברות לצורך פיתוח תשתיות והשקעות, ואלו בתמורה ייעלו את פעילותן. ההסכם החדש יושלם ויהיה בתוקף עד לשנת 2025 והוא יוביל בין השאר לצמצום כ-140 תקנים בחברה (מתוך כ-2,000 עובדים), בפריסה של חמש שנים.

העובדים הפורשים יזכו לתנאי פרישה מועדפים ובעלות שנאמדת בכ-1.2 עד 1.4 מיליון שקל לעובד. מי שישאר בחברה יזכה למענק חד פעמי של כ-25 אלף שקל כמו גם לתוספת שכר של כ-500 שקל. כ-100 הנדסאים וטכנאים יזכו לתוספת נוספת של 9% לשכרם, עובדים ותיקים יזכו לתוספת ל"דרגת שהייה" וכלל העובדים יקבלו זכאות לחברות בעמותות מקצועיות.

"הלילה חתמנו על הסכם היסטורי שיאפשר את קידומו וייעולו של משק המים בישראל, במקביל לשמירה על מעמד עובדי מקורות", סיכם יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות