אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מינוי ראשון של אייל עופר במזרחי - אלי אלרואי מנהל עסקיו מונה לדירקטור בבנק צילום: סבר פלוצקר

מינוי ראשון של אייל עופר במזרחי - אלי אלרואי מנהל עסקיו מונה לדירקטור בבנק

אייל עופר קיבל את השליטה בבנק במסגרת הפרדת העסקים שביצעה המשפחה, בהתאם להוראות חוק הריכוזיות; בפברואר קיבל מבנק ישראל היתר שליטה במזרחי ועד כה לא היה ברור אם יכהן כדירקטור בעצמו או באמצאות נציגו

25.06.2019, 20:59 | רחלי בינדמן
אייל עופר ממנה את אלי אלרואי מנהל העסקים שלו לדירקטור מטעמו בבנק מזרחי. מדובר במינוי ראשון שמבצע עופר מאז נכנס לגרעין השליטה בבנק.  

קראו עוד בכלכליסט

 ליאורה עופר, אחיה דורון עופר ובן דודם אייל עופר, חתמו בנובמבר האחרון על הסכם לפירוק השותפות ביניהם בבנק מזרחי טפחות ובחברת הנדל"ן מליסרון. בעוד שהוחלט שדורון וליאורה ישלטו במליסרון, אייל עופר קיבל את השליטה בבנק מזרחי. אתה הוא מבצע את המינוי הראשון של דירקטור שהוא מבצע מטעמו בבנק.

בהסכם הפרידה נקבע בין היתר שליאורה ודורון ירכשו מאייל את מניותיו במליסרון תמורת 1.4 מיליארד שקל ובמקביל אייל שילם לליאורה ולדורון 1.6 מיליארד שקל עבור החזקותיהם העקיפות במזרחי.

בפברואר 2019 ניתן לעופר היתר לשלוט בבנק מבנק ישראל ובכך בוצע התנאי המתלה המרכזי להשלמת העסקה. הפרדת העסקים של בני המשפחה נשענה על דרישות חוק הריכוזיות, שחייב את משפחת עופר להפריד בין החזקותיה הריאליות והפיננסיות. תחילה לא היה ברור אם עופר יבקש להתמנות בעצמו כדירקטור במקומה של ליאורה עופר או למנות נציג מטעמו אך הערכות היו כי אם יבחר למנות נציג יהיה זה אלרואי. 

אלי אלרואי , צילום: סבר פלוצקר אלי אלרואי | צילום: סבר פלוצקר אלי אלרואי , צילום: סבר פלוצקר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות