אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוני מילוא יחשוף מידע על עסקאות הנשק של רפאל ואלביט בגיאורגיה צילום: אוראל כהן

רוני מילוא יחשוף מידע על עסקאות הנשק של רפאל ואלביט בגיאורגיה

המידע, כך עולה מבקשה למתן פסק דין ששלח מילוא לבית המשפט, יימסר לשותפתו לעסקאות הביטחוניות, חברת שינדזה הגיאורגית, שביקשה את גילויו. מילוא תיווך בעבר בעסקה למכירת טילי קרקע-אוויר מסוג ספיידר של רפאל לגיאורגיה בתמורה ל-50 מיליון דולר, וכן במגעים להכנסת אלביט למיזם תעופה אזרחית בטיבילסי

26.06.2019, 10:37 | תומר גנון

איש העסקים וראש עיריית ת"א והשר לשעבר, רוני מילוא, יחשוף בפני שותפו מידע על עסקות ביטחוניות שבהן תיווך בין ממשלת גיאורגיה לבין החברות רפאל ואלביט. כך עולה מהודעת עדכון ששלחו אתמול (ג') עורכי דינו של מילוא לבית המשפט המחוזי בת"א. ההודעה למתן פסק דין הוגשה במסגרת תביעה של השותפה, חברה גיאורגית בשם שינדזה, המיוצגת על ידי עוה"ד אילן סופר וגיא וילף, לקבל מידע על העסקאות, התשלומים ודמי התיווך ששולמו.

קראו עוד בכלכליסט

כפי שנחשף במסמכים שהוגשו בתביעה אחרת נגד מילוא על ידי שותף נוסף לעסקיו, איש העסקים הישראלי-גיאורגי רפי אולשוילי, הוא תיווך בעבר בעסקת נשק שבה נמכרו מערכות טילי קרקע-אוויר מסוג ספיידר (spider) מתוצרת רפאל לגיאורגיה בתמורה לכ-50 מיליון דולר.

רוני מילוא, צילום: אוראל כהן רוני מילוא | צילום: אוראל כהן רוני מילוא, צילום: אוראל כהן

בנוסף תיווך מילוא במגעים להכנסת חברת אלביט למיזם לייצור חלקי מטוסים ומכלולים לתחום התעופה האזרחית בטיביליסי. במסגרת אותה תביעה טען אולשוילי כי מילוא הסתיר ממנו עמלות תיווך שקיבל באמצעות חברה של אחיו המנוח, שלמה מילוא.

על פי כתב התביעה, שהוגש באמצעות עו"ד רם ז'אן, עמלת התיווך בעסקה עם רפאל עמדה על פי ההסכם על 9%. דמי התיווך היו אמורים להתחלק באופן שווה בין שלושה שותפים: חברה בבעלות אלואשוילי (שלרפ), חברה בבעלות מילוא (מילוא שירותי ניהול) ושינדזה. אולשוילי טוען שמילוא הסתיר ממנו עמלה נוספת, 5%, שקיבל מרפאל על עסקת המשך לעסקת טילי הספיידר.

על פי ההודעה לבית המשפט ששלח אתמול מילוא, באמצעות עוה"ד רם כספי ונועם זמיר, המידע על העסקאות יועבר לגורם נטרלי ומשם לחברת שינדזה. "נוכח העובדה שמדובר בעסקאות ביטחוניות שנערכו בין ממשל גיאורגיה לבין רפאל ואלביט", נכתב בהודעה, "הגילוי יעשה תוך 60 ימים ממתן פסק הדין לאחד מארבעת משרדי רואי החשבון הגדולים במדינה ( one of the big four) לפי קביעת בית המשפט. הצד השלישי ימסור את הנתונים הכספיים הרלבנטיים לבאי כוחה של התובעת בישראל שלא יעשה בהם שימוש אלא למטרות הליכים משפטיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות