אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת הרצת המניות של נוחי דנקנר: עונשו של איתי שטרום קוצר משנתיים ל-9 חודשים צילום: אוראל כהן

חשיפת כלכליסט

פרשת הרצת המניות של נוחי דנקנר: עונשו של איתי שטרום קוצר משנתיים ל-9 חודשים

ל"כלכליסט" נודע כי הנשיא ריבלין חתם על בקשתו של שטרום לקיצור עונשו - בקשה שהוגשה במסגרת מתווה החנינות של חגיגות ה-70 למדינה; שטרום החל לרצות את עונשו באוקטובר האחרון, וירצה בסך הכל כתשעה חודשי מאסר מתוך השנתיים שנקצבו לו

26.06.2019, 11:41 | גולן חזני

התפתחויות בפרשת הרצת המניות של נוחי דנקנר: איתי שטרום ישוחרר מהכלא כבר באמצע יולי - כלומר בעוד כשבועיים. ל"כלכליסט" נודע כי נשיא המדינה ראובן ריבלין חתם אתמול (ג') על בקשתו של שטרום לקיצור עונשו, בהמשך לאישורה על ידי שרת המשפטים לשעבר איילת שקד.

קראו עוד בכלכליסט

נוחי דנקנר ואיתי שטרום, צילום: אוראל כהן נוחי דנקנר ואיתי שטרום | צילום: אוראל כהן נוחי דנקנר ואיתי שטרום, צילום: אוראל כהן

שקד לא אישרה בעבר בקשה דומה שהגיש נוחי דנקנר עצמו; זאת, מכיוון שדנקנר לא עומד בקרירטריונים לקיצור העונש, במסגרת מתווה החנינות של חגיגות ה-70 למדינה שהובילה שקד. דנקנר נידון לשלוש שנות מאסר, בעוד שהקריטריון לחנינה עומד על עונש של מקסימום שנתיים מאסר. שטרום, שבקשתו נסמכה על אותו מתווה חנינות, עומד בקריטריונים.

שטרום החל לרצות את עונשו באוקטובר האחרון, כך שהוא ירצה בסך הכל כתשעה חודשי מאסר מתוך השנתיים שנקצבו לו.

את בקשת החנינה הגיש שטרום כבר בנובמבר האחרון. הוא משרת במילואים ביחידה צבאית מובחרת, ולאורך משפטו הפלילי המשיך להשתתף במבצעים סודיים ולשרת בשירות מילואים פעיל. במסגרת בקשת החנינה ביקש שטרום, בין השאר, לשוב לעשייה ביטחונית.

דנקנר הגיש את בקשתו מסיבות בריאותיות - בכל אופן החלטה לגבי דנקנר לא התקבלה עדיין ומי שיצטרך להחליט הוא שר המשפטים החדש אמיר אוחנה יחד עם ועדת החנינות.

שטרום יעמוד בפני ועדת השחרורים באמצע יולי שתקצר את עונשו בהתאם להמלצת הנשיא. עורכות הדין של שטרום קיבלו הודעה על כך לפני זמן קצר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
הבעיה היא לא קיצור העונש הקל אלא החנינה
ממילא, היה אמור להשתחרר בעוד חודשיים (בניכוי שליש ומנהלי ״כפול״ בן 20 שבועות). הענייי הוא שכאשר הנשיא מקצר את תקופת ההתיישנות והמחיקה ומסתפק בתקופת המאסר שרוצתה-אין עוד השלכות להרשעה והעבריין יכול לשוב לפעילות, ללא כל מגבלות, מקום שקבועות כאלה בחוק בנוגע למנהל תיקי השקעות, דירקטור וכד׳. זהו בונוס אדיר למי שהורשע, זה לא מזמן, בעבירה חמורה של הרצת מניות וישב בכלא.
עו״ד  |  27.06.19
לכל התגובות