אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלה המדינות עם המוניטין הטוב בעולם - באיזה מקום מדורגת ישראל? צילום: Brad Calkins/Dreamstime.com

אלה המדינות עם המוניטין הטוב בעולם - באיזה מקום מדורגת ישראל?

מדד FutureBrand Country בודק את הדרך שבה 75 מדינות נתפסות ומדרג אותן על פי כוח ה"מותג" של כל אחת מהן; בין הקריטריונים: פוטנציאל תיירותי, פוטנציאל עסקי, ערכים מקומיים, מורשת ותרבות ואיכות החיים. לפי המחקר, יפן היא המדינה עם המוניטין הטוב ביותר; ישראל ממוקמת בעשירייה השלישית

29.06.2019, 21:39 | שירות כלכליסט

יפן היא עדיין המדינה עם המוניטין הטוב בעולם, כך עולה ממחקר חדש. מדד FutureBrand Country, שפורסם השבוע לראשונה מאז 2014, בודק את הדרך שבה 75 מדינות נתפסות ומדרג אותן על פי כוח ה"מותג" של כל אחת מהן. בין הגורמים שנלקחו בחשבון היו: פוטנציאל תיירותי, פוטנציאל עסקי, ערכים מקומיים, מורשת ותרבות ואיכות החיים.

קראו עוד בכלכליסט

טוקיו, יפן, צילום: שאטרסטוק טוקיו, יפן | צילום: שאטרסטוק טוקיו, יפן, צילום: שאטרסטוק

יפן שמרה על המקום הראשון בו החזיקה גם לפני חמש שנים; נורבגיה טיפסה 4 מקומות והתייצבה במקום השני, ואילו שוויץ ירדה מקום אחד והסתפקה בשלישי. שבדיה ופינלנד סוגרות את החמישייה הראשונה.

אוסלו, נורבגיה. במקום ה-2, צילום: גטי אימג אוסלו, נורבגיה. במקום ה-2 | צילום: גטי אימג'ס אוסלו, נורבגיה. במקום ה-2, צילום: גטי אימג

ישראל דורגה במקום ה-22, עלייה של ארבעה מקומות מהדו"ח הקודם. בדו"ח מציינים כי בשנים האחרונות ישראל חיזקה את המוניטין שלה כאומת הסטארט-אפ וכמרכז של מו"פ, ולראייה חברות כמו מיקרוסופט, אפל, אמזון, גוגל, פייסבוק, אינטל, אורקל וסמסונג מבצעות פיתוחים משמעותיים במדינה.

במיוחד מציינים בדו"ח את בחירתה של גוגל בתל אביב לפתוח בה חממה שתסייע לחברות סטארט-אפ שמתמחות בלימוד מכונה ואינטליגנציה מלאכותית. "בהתחשב בכך שגוגל יכולה למשוך עובדים מיומנים מכל רחבי העולם, זה אומר הרבה שהיא בחרה בתל אביב כמרכז פיתוח חשוב בתחום שבו היא מתמקדת", הסבירו בדו"ח.

אוניברסיטת ציריך, שוויץ, צילום: UZH אוניברסיטת ציריך, שוויץ | צילום: UZH אוניברסיטת ציריך, שוויץ, צילום: UZH

ישראל זכתה להוקרה גם בקטגוריית מוניטין השירותים והמוצרים תוצרת המדינה, בה היא רשמה את העלייה הגדולה ביותר מקרב המדינות שנבדקו: 41% מהנשאלים הודו כי ימליצו על המוצרים מכיוון שהם באיכות גבוהה. לפי הדו"ח, אנשים שממליצים על שירותים ומוצרים של מדינה, קרוב לוודאי שגם ימליצו לבקר בה ולעשות איתה עסקים.

תל אביב. ישראל במקום ה-22, צילום: שאטרסטוק תל אביב. ישראל במקום ה-22 | צילום: שאטרסטוק תל אביב. ישראל במקום ה-22, צילום: שאטרסטוק

בקצה הדירוג נמצאת עיראק, שדורגה במקום ה-75, ולפניה מדורגות אוקראינה, פקיסטן ואיראן.

רשימת 10 המדינות עם המוניטין הטוב ביותר:

10. לוקסמבורג

9. אוסטריה

8. קנדה

7. דנמרק

6. גרמניה

5. פינלנד

4.שבדיה

3. שוויץ

2. נורבגיה

1. יפן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות