אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חדש בווטסאפ: שיתוף סטטוסים ישירות לפייסבוק ואינסטגרם צילום: יוטיוב

חדש בווטסאפ: שיתוף סטטוסים ישירות לפייסבוק ואינסטגרם

תכונת הסטטוסים בווטסאפ, בה משתמשים כרבע מיליארד איש, היא המקום הראשון באפליקציה אליו צפויות להגיע פרסומות; פייסבוק, שמנסה להגדיל את שיעור השימוש, בוחנת חיבור בין הסטטוסים ובין יישומים אחרים שלה

27.06.2019, 16:01 | רפאל קאהאן

פייסבוק בוחנת חיבור ישיר בין תצוגת הסטטוסים בווטסאפ ובין הפיד בפייסבוק ובאינסטגרם; לפי דיווח של the Verge, משתמשי תוכנית הבטא של ווטסאפ יכולים לשתף סטטוסים מאפליקציית הצ'ט בשירותי הרשת החברתית האחרים - אך התכונה אינה זמינה למשתמשי ווטסאפ הסטנדרטית, בהיותה ניסיונית. 

קראו עוד בכלכליסט

רכיב פרסום סטטוסים הוא תכונה יחסית חדשה בווטסאפ, שמיועדת להתחרות בתכונת הסטוריז של סנאפצ'ט. תכונת הסטטוסים הוצגה ב-2017 וכעת נמצאת בשימוש של כ-500 מיליון איש. פייסבוק צפויה להתחיל לשתול בסטטוסים פרסומות בשנה הבאה, ומנסה להגדיל את שיעור השימוש ברכיב.

אזור הסטטוס, בו צפויות להופיע הפרסומות , צילום: יוטיוב אזור הסטטוס, בו צפויות להופיע הפרסומות | צילום: יוטיוב אזור הסטטוס, בו צפויות להופיע הפרסומות , צילום: יוטיוב

הפיתוח החדש אינו שילוב פלטפורמות - מהלך שעלול לפגוע בפרטיות גולשים עם העברת כל המידע מכל יישומי פייסבוק למערכת אחת; החיבור בין ווטסאפ והיתר בתכונה החדשה נשען על שיתוף בין אפליקציות שעל המכשיר של המשתמש, כך שהמידע אינו מועבר לפייסבוק עצמה.

ואולם, פייסבוק הודיעה שברצונה להניח תשתית לשילוב פלטפורמות כלשהו בעתיד. ב-2016 נודע ששיתפה נתוני משתמשים בין שירותים שונים שלה, מה שמנוגד לנהלי הגנת פרטיות וזכויות גולשים באיחוד האירופי - מהלך שהוביל לקנס של 122 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות