אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איום: מיום שלישי שביתה בכל מעברי הגבול בישראל, כולל נתב"ג צילום: ענר גרין

איום: מיום שלישי שביתה בכל מעברי הגבול בישראל, כולל נתב"ג

רשות האוכלוסין וההגירה מאיימת כי העובדים יפתחו בשביתה בשבוע הבא בכל מעברי הגבול בארץ - במחאה על עיכובי השכר וסעיפים אחרים שהוסדרו בהסכם הקיבוצי. במסגרת השביתה, לא תתאפשר כניסה ויציאה של נוסעים וסחורות

27.06.2019, 16:52 | אמיר אלון, ynet

יו"ר ועד עובדי מעברי הגבול ברשות האוכלוסין וההגירה, שני שבתוב, מאיימת כי עובדיה יפתחו בשביתה החל מיום שלישי הקרוב בכל מעברי הגבול ברחבי הארץ, לרבות נמל התעופה בן גוריון, החל מ-08:00.

מוועד העובדים נמסר כי ההחלטה על השביתה התקבלה לאחר שנים רבות של עיכובים בתשלום שכרם של העובדים. בוועד טוענים כי בשל מחדל מתמשך של הנהלת

רשות האוכלוסין וההגירה ומשרד האוצר לא עודכנה מערכת השכר, כך שהעובדים מקבלים בתחילת החודש שכר חלקי בלבד. כמו כן, בחודשים האחרונים העובדים אף סופגים עקב כך פגיעה ברכיבי שכר שונים שהוסדרו בהסכם הקיבוצי.

נתב"ג בשביתה (ארכיון), צילום: ענר גרין נתב"ג בשביתה (ארכיון) | צילום: ענר גרין נתב"ג בשביתה (ארכיון), צילום: ענר גרין

בוועד מוסיפים כי שכר עובדי מעברי הגבול ממילא אינו גבוה ואף נמוך מהשכר הממוצע במשק, ונע בין 6,000 ל-8,000 שקלים, כך שהעיכובים בשכרם והפגיעה ברכיבים השונים פוגעים אנושות בפרנסתם של מאות משפחות.

שבתוב אמרה כי "יש עובדות ועובדים שמתחילים את החודש עם מינוס של עד 50% בשכרם. הטלפון מהבנק הפך אצלם לשגרת חיים. לא יכול להיות שעובדים יצטרכו להילחם על זכותם הבסיסית לקבל שכר בזמן. אנחנו לא דורשים תוספות או זכויות יתר אלא רק שכר בזמן כמו כל העובדים במשק".

בוועד טוענים כי יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקובי, עשה בחודשים האחרונים רבות כדי לנסות ולהגיע לפתרון שלכל הפחות יצמצם את הפגיעה הקשה, אך משרד האוצר מערים קשיים.

יעקובי, לדברי הוועד, ביקש שסגן החשב הכללי במשרד האוצר יכנס לעובי הקורה, לאור הידע הרב שיש ברשותו במערכות השכר אולם הוא נתקל בסירוב משום שלטענת האוצר סגן החשב נמצא בניגוד עניינים, מאחר ואשתו מועסקת במעברי הגבול.

שבתוב מוסיפה כי "מדובר בטענה הזויה שבגללה נגזר על מאות משפחות סבל כלכלי. לא רצינו להגיע לרגע שבו נאלץ להשבית, במיוחד לא בחודשי הקיץ שרבים מהישראלים נופשים בחו"ל. לכן אנחנו מתחננים במשך שנים שיפתרו בעיה פשוטה והם לא נוקפים אצבע. לא השאירו לנו ברירה".

תגיות