אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלשטיין מאשים: "בעלי עניין פועלים במכוון ליצירת אקלים נגטיבי" צילום: אוראל כהן

אלשטיין מאשים: "בעלי עניין פועלים במכוון ליצירת אקלים נגטיבי"

בעל השליטה באי.די.בי התייחס לאסיפות מחזיקי האג"ח שמבקשים למנות משקיף מטעמם לקבוצה, ששווי הנכסים שלה שלילי וקיים חשש ליכולת פירעון החובות שלה; אלשטיין: "קיבלנו חברות על גבול ההתייבשות והובלנו אותן להשקעות שיכריעו את עתידן - למשל שופרסל וסלקום"

30.06.2019, 15:41 | גולן חזני

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי החליט להגיב לביקורת מצד מחזיקי האג"ח של הקבוצה והתקשורת. בהודעה שהפיץ באמצעות דוברו האשים אלשטיין כי "בעלי עניין מסוימים פועלים בצורה מכוונת ליצירת אקלים נגטיבי, על מנת לקדם אינטרסים צרים וזרים שלהם. הם חייבים להבין שהם לא פוגעים רק בנו אלא גם בעצמם, אני מקווה שההיגיון הבריא יכריע והם יפסיקו בכך".

קראו עוד בכלכליסט

דבריו של אלשטיין באים על רקע אסיפות מחזיקי האג"ח שכינסו למחר (ב') נאמני ארבע סדרות האג"ח של אי.די.בי פתוח. חלק מהנאמנים מבקשים להביא את החברה לבית המשפט ולבקש מינוי משקיף מטעמם לאי.די.בי, במסגרת הסדר חוב שבו יזרים אלשטיין עשרות מיליוני שקלים לחברה, ששווי הנכסים שלה שלילי והמשקיעים חוששים שלא תוכל לעמוד בפירעון החובות שלה.

          

אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי, צילום: אוראל כהן אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי | צילום: אוראל כהן אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי, צילום: אוראל כהן

     

אלשטיין הוסיף כי "אנחנו מאמינים שיש לנו פתרונות טובים לניהול נכון יותר של האתגרים העומדים בפנינו. אני קשוב ומבין לליבם של בעלי האג"ח ומאמין שהם פועלים מתוך אחריות. הם חשים בימים אלה חוסר ביטחון ומתפקידי להיות רגיש לזה. אני עושה כמיטב יכולתי על מנת לבנות עימם בסיס איתן של אמון הדדי. אני והצוות שלי נמצאים עימם בדיאלוג פתוח ורציף. למרות זאת, אני מקווה שנגיע כולנו לבסיס משותף של הסכמות, כך שנוכל להזיז את המכשולים ולהתמקד בניהול סוגיות דחופות וחשובות".

בעל השליטה באי.די.בי ובדסק"ש חזר על דברים שאמר במספר הזדמנויות לאחרונה: "בצד התלהטות הרוחות, אסור לשכוח שבמשך שבע השנים האחרונות השקענו כ-2.7 מיליארד שקל בחברה, כסף שהגיע מחוץ לישראל לטובת המשק הישראלי.

"עמדנו בכל התחייבויותינו ושילמנו לכל בעל חוב את חובו. פעלנו להפחתת הדיבידנדים, ואף הפסקתם במקרים מסוימים, על מנת שהרווחים ישובו ויושקעו בחברות עצמן. זאת מתוך רצון לחזק את המבנה הפיננסי שלהן ולהגדיל את היקף ההשקעות תומכות הצמיחה. קיבלנו את החברות במצב של צימאון על גבול ההתייבשות – והובלנו אותן להשקעות שיכריעו את עתידן, קחו לדוגמא את שופרסל, סלקום וגב ים".

"אין זה סוד שבחיי העסקיים עברתי משברים רבים, חלקם בארגנטינה וחלקם בארה"ב. משברים הם חלק בלתי נפרד ממחזור העסקים, פעם זה כתוצאה מגורמים חיצוניים ופעם קשור בטעויות שלנו. החוכמה היא לעבור את המשבר תוך שאתה עומד במלוא ההבטחות שלך לבעלי העניין, ובנושא הזה הוכחתי את עצמי בעבר לא רק במילים אלא גם במעשים.

אלשטיין אישר בדבריו את הפרסום בכלכליסט הבוקר כי בכוונתו למתן משמעותית את עסקאות בעלי העניין בקבוצה: "למרות הביקורת, שברובה אינה עניינית ואינה מקצועית, אני עדיין מאמין שהעסקאות שהבאנו היו מצוינות עבור כלל בעלי העניין. אני באמת ראיתי כיצד עסקאות אלה מביאות ערך אמיתי לכולם. ואני ממש מצטער שהן לא יצאו לפועל.

"אני מבין שאיני יכול לשחות נגד הזרם בנושאים אלה ולהתעמת עם מחזיקי עניין רבים, שמונעים באופן רפלקסיבי נגד עסקאות בעלי עניין, זאת מבלי שבחנו אותן.

"הרצון לבחון ולבצע עסקאות אלה מצד החברות, יצר אווירה של עוינות וחוסר אמינות כלפינו. זהו אקלים הרסני לפיתוח עסקים, ואנו שמים את כל זה מאחור, עם הפקת לקחים מתאימים".

בסיום הודעתו ציין אלשטיין כי הוא שוקד על מינוי מנכ"ל חדש לקבוצה בהקדם: "אני פועל נמרצות למינוי מנכ"ל שיהיה בעל איכויות מתאימות כמו ניסיון, הבנה מעמיקה של השוק ודמות שבהחלט יכולה להרכיב את קבוצת הניהול המתאימה עבורנו.

"ועדת הדירקטוריון המיוחדת לאיתור מנכ"ל כבר שכרה חברת ייעוץ חיצונית ואנו עובדים יחד בהגדרת הפרמטרים הנדרשים. גיבשנו רשימה של מועמדים מתאימים, ואנו בשלב של ניתוח והערכה. אני חייב לציין, כי הופתעתי מהרשימה של המועמדים הסופיים, שכוללת מועמדים ומועמדות רציניים מאוד, שיש להם עניין רב בתפקיד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
כל הארגנטינאים כולל הגויים שם מתים על אלשטיין מעריצים אותו מכבדים אותו .
ודוקא פה יהודים עושים לו חלילה קשיים ,חבל הכל נובע מקנאה וצרות עין .חבל שגם משרדי הממשלה חוסמים אותו מהתחלה ,הוא בא מחוץ לארץ להשקיע פה בארץ הקודש במקום שתנשקו לו את הרגליים שלו אתם אכולי קנאה ושנאה וקשה לכם לראות אותו שהוא מצליח הרי הוא פועל למענכם ולטובתכם ועם ברכתו של הרבי מלובביץ .תפנימו מה שהיה עם דנקנר ל א י ה י ה פה אלא רק הצלחה וברכה מעל הטבע
אוהב אלשטיין  |  30.06.19
לכל התגובות