אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצעת אלשטיין: בעלי האג"ח ישותפו בהחלטות מהותיות ובגיבוש המתווה למכירת כלל צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

הצעת אלשטיין: בעלי האג"ח ישותפו בהחלטות מהותיות ובגיבוש המתווה למכירת כלל

החלק המרכזי בהצעה - כל פעולה מהותית שהחברה תבקש לבצע תובא מראש לידיעת נציגות מחזיקי האג"ח. בנוסף, החברה תתחייב לא לבצע עסקאות בעלי עניין בנכסים בחו"ל

01.07.2019, 08:43 | גולן חזני

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

בעל השליטה באי.די.בי פתוח לא יגיע לאסיפת מחזיקי האג"ח של אי.די.בי פתוח שתיערך היום, כך נודע ל"כלכליסט". הגורמים שייצגו את החברה מטעמו צפויים להודיע על צעדים שתסכים החברה לנקוט על מנת ללכת לקראת מחזיקי האג"ח.  

קראו עוד בכלכליסט

הצעד המרכזי הוא מה שמכונה "סטנדסטיל", כלומר כל פעולה מהותית שהחברה תבקש לבצע תובא מראש לידיעת נציגות מחזיקי האג"ח. בנוסף, החברה תתחייב לא לבצע עסקאות בעלי עניין בנכסים בחו"ל. בנוסף, אי.די.בי פתוח תסכים להקים ועדה שתבדוק כיצד לממש את השליטה בכלל ביטוח, במידה שאלשטיין לא יקבל היתר שליטה בכלל ביטוח. בוועדה יהיו חברים נציגי החברה ונציגי המחזיקים.

אתמול החליט אלשטיין להגיב לביקורת מצד מחזיקי האג"ח של הקבוצה והתקשורת. בהודעה שהפיץ באמצעות דוברו, מאשים אלשטיין כי "בעלי עניין מסוימים פועלים בצורה מכוונת ליצירת אקלים נגטיבי על מנת לקדם אינטרסים צרים שלהם. הם חייבים להבין שהם לא פוגעים רק בנו אלא גם בעצמם. אני מקווה שההיגיון הבריא יכריע והם יחדלו מכך".

אלשטיין הוסיף כי "אנחנו מאמינים שיש לנו פתרונות טובים לניהול נכון יותר של האתגרים העומדים בפנינו. אני קשוב ומבין ללבם של בעלי האג"ח. אני מאמין שהם פועלים מתוך אחריות. הם חשים בימים אלה חוסר ביטחון ומתפקידי להיות רגיש לזה. אני והצוות שלי נמצאים עמם בדיאלוג פתוח ורציף. למרות זאת, אני מקווה שנגיע כולנו לבסיס משותף של הסכמות. אין זה סוד שבחיי העסקיים עברתי משברים רבים. החוכמה היא לעבור את המשבר תוך שאתה עומד במלוא ההבטחות שלך לבעלי העניין, ואת זה הוכחתי בעבר לא רק במילים אלא גם במעשים".

לסיום התייחס אלשטיין לכך כי הוא שוקד על מינוי מנכ"ל לקבוצה: "אני פועל נמרצות למינוי מנכ״ל לקבוצה שיהיה בעל איכויות מתאימות, ניסיון, הבנה מעמיקה של השוק ודמות שיכולה להרכיב את קבוצת הניהול המתאימה עבורנו. גיבשנו רשימה של מועמדים מתאימים ואנו בשלב ניתוח והערכה. הופתעתי מרשימת המועמדים הסופית שכוללת מועמדים ומועמדות רציניים שיש להם עניין בתפקיד".

אלשטיין , צילום: אוראל כהן אלשטיין | צילום: אוראל כהן אלשטיין , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות