אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש האריך הקפאת ההליכים לחברת הבנייה של הקבלן דודו אוחיון המנוח צילום: אלעד גרשגורן

פרסום ראשון

ביהמ"ש האריך הקפאת ההליכים לחברת הבנייה של הקבלן דודו אוחיון המנוח

לנאמן הוגשו תביעות חוב בסך כ-200 מיליון שקל; הבשורות הטובות לחלק מהרוכשים: הנאמן סבור כי יש להמשיך ולמסור דירות בחלק מהבניינים בפרויקט בנייה גדול של החברה

01.07.2019, 16:39 | ליטל דוברוביצקי

בית משפט המחוזי בנצרת האריך את צו הקפאת ההליכים לחברת הנדלן ב.א. דורם יזמות שהיתה בבעלות הקבלן דודו אוחיון, מחלוצי מחיר למשתכן שמת לאחרונה בנסיבות טראגיות.

בית משפט מינה לאחרונה את עו"ד גיל הירשמן כנאמן בחברה. זאת לאחר שבחודש מרץ החברה טענה בבקשה להקפאת הליכים כי צברה חובות  של כ-100 מיליון שקל. השופט עאטף עיילבוני קבע לאחרונה כי צו הקפאת ההליכים נועד כדי לתת שקט תעשייתי לחברה על מנת למקסם את הסיכויים להשלמת בניית הדירות בפרוייקט הברוש בעפולה ומסירתן לרוכשיהן.

מדובר בפרויקט לבניית 108 יחידות דיור. בדו"ח שהגיש הנאמן לפני מספר ימים על ידי עו"ד שחר שם טוב ציין הנאמן כי הוא סבור כי יש להמשיך את ביצוע חלק א של הפרוייקט (בניינים ב,ג ו-ד) עד להשלמתו ומסירת הדירות לכול רוכשי הדירות אשר רכשו אותן כדין. עוד ציין הנאמן בדוח כי יש להשיג מימון לצורך השלמת העבודות בחלק ב של הפרויקט (בניינים א, ה ו-ו).

עו"ד גיל הירשמן, נאמן החברה, קרדיט: יח"צ עו"ד גיל הירשמן, נאמן החברה | קרדיט: יח"צ עו"ד גיל הירשמן, נאמן החברה, קרדיט: יח"צ

הנאמן ביקש להאריך את צו הקפאת ההליכים עד ל-30 בספטמבר על מנת לאפשר את המשך השלמת חלק א של הפרוייקט ובחינת אפשרויות הפעולה ביחס לחלק ב.בית משפט אישר בקשתו. מהדוח שהוגש עולה כי הוגשו לנאמן 81 תביעות חוב בסך כולל של כ-203 מיליון שקל, אולם טרם הסתיימה מלאכת בדיקת תביעות החוב.

במסגרת בקשת הקפאת ההליכים שהגישה החברה במרץ האחרון, באמצעות עו"ד חובב ביטון בהסכמת הנושה המובטח בנק הפועלים, נטען כי המבקשת, חברת ב.א. דורם יזמות הינה חברה הפועלת מזה כ- 8 שנים, ועיקר עיסוקה הינו יזמות, הקמה וביצוע של פרויקטים למגורים ומסחר בהיקף נרחב של מאות יחידות דיור, בעיקר בעיר עפולה. כיום, לחברה פרויקט מגורים יוקרתי בעפולה אשר נמצא בשלבי בנייה. המתחם כולל שישה בניינים.

החברה ציינה כי הרקע להגשת בקשת הקפאת ההליכים הבהולה הינו אירוע אנושי מצער מאוד שהתרחש לאחרונה כשמנהל החברה ובעליה דודו אוחיון מת בנסיבות טראגיות.

את הפועלים מייצג עו"ד מור נרדיה ועו"ד דורית לוי טילר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות