אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אאורה: גידול של 98% במספר הדירות שנמכרו במחצית הראשונה של 2019 צילום: ויופוינט

אאורה: גידול של 98% במספר הדירות שנמכרו במחצית הראשונה של 2019

בחברת הנדל"ן דיווחו כי מתוך 2,399 יחידות דיור בפרוייקטים השונים, נמכרו 1,022 דירות; בחברה ציינו כי מכיוון שהיא מיישמת בדוחות הכספיים את תקן החשבונאות IFRS15. אין בנתוני המכירות של מספר הדירות, בכדי לשקף את היקף הכנסות החברה שידווחו עם פרסום הדו"חות לרבעון השני

02.07.2019, 12:56 | חזי שטרנליכט

מניית חברת אאורה נסחרת ביציבות היום (ג') בצהריים, ומדשדשת בחודשים האחרונים. על אף שנתוני החברה מראים כי המחצית הראשונה של השנה הסתיימה בגידול של 98% במספר הדירות שמכרה ביחס לתקופה המקבילה ב-2018.

קראו עוד בכלכליסט

אאורה, הנשלטת על ידי יעקב אטרקצ'י (54.3%), דיווחה כי מכרה 170 דירות במחצית הראשונה. רוב הדירות שנמכרו מורכבות מ-60 דירות שנמכרו בפרוייקט פינוי בינוי של החברה ביהוד-מונוסון ועוד 52 דירות בפרויקט של החברה במושב אחיסמך.

מתוך 2,399 יחידות דיור של אאורה בפרוייקטים השונים, נמכרו עד סוף השנה שעברה 1,022 דירות, שאליהן יש להוסיף את 170 הדירות שנמכרו במחצית הראשונה של השנה. בחברה ציינו כי מכיוון שהיא מיישמת בדוחות הכספיים את תקן החשבונאות IFRS15. אין בנתוני המכירות של מספר הדירות, בכדי לשקף את היקף הכנסות החברה שידווחו עם פרסום הדו"חות לרבעון השני בהמשך הקיץ.

הדשדוש במניות אאורה אינו משקף התרחשות בחלק מיזמיות הנדל"ן האחרות. בימים האחרונים זינקה מניית אזורים בעשרות אחוזים ללא כל הסבר מובן. היום אמנם נסחרת מניית אזורים בירידה קלה של 0.3%, אך זאת לאחר עלייה של מעל ל-25% בתוך ימים בודדים.

גם במניית חברת דוניץ נרשמו עליות בימים האחרונים ומניית דמרי נהנתה מתקופה חיובית גם כן. ההערכות בשוק ההון הן כי לנוכח המצב במערכת הפוליטית והגירעון העצום שנפער בתקציב המדינה, תוכנית "מחיר למשתכן" מתקרבת לסוף דרכה, וההשלכה עשויה להיות שיווק קרקעות במחירים מלאים שיסייע לקבלנים למכור דירות ברווחיות גבוהה יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות