אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנטרופי מעכבת לשופרסל את האסיפה שאמורה להעלות ב-42% את שכר אברכהן צילום: אוראל כהן

אנטרופי מעכבת לשופרסל את האסיפה שאמורה להעלות ב-42% את שכר אברכהן

חברת הייעוץ דרשה לקיים דיון נוסף בנושא, לאחר שקמעונאית המזון הגדולה בישראל הודיעה כי היא רוצה להעלות את שכרו השנתי של אברכהן ל-6.78 מיליון שקל לעומת 4.8 מיליון שקל, וכן לקבוע ליו"ר מאוריסיו ביאור שכר גבוה משל קודמיו

02.07.2019, 17:08 | נורית קדוש

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

העלאת השכר לבכירי שופרסל לא עוברת כל כך בקלות: שופרסל נאלצת לדחות בשבוע את האסיפה שנועדה לשנות את מדיניות התגמול ואת תנאי העסקתם של המנכ"ל איציק אברכהן ושל היו"ר מאוריסיו ביאור. זאת חודש לאחר שהודיעה על כוונתה לשנות את התנאים ובעקבות התנגדות חברת הייעוץ אנטרופי, אשר דרשה לקיים דיון נוסף בנושא.

קראו עוד בכלכליסט

האסיפה נדרשת לאשר את השינוי שעליו דיווחה קמעונאית המזון הגדולה בישראל בסוף חודש מאי ובמסגרתו, לאשר מדיניות תגמול מתוקנת לשנים 2023-2020, בטענה לכך שיש להתאים את מדיניות התגמול הקיימת לנסיון שנצבר בחברה.

מאוריסיו ביאור, יו"ר שופרסל, צילום: אוראל כהן מאוריסיו ביאור, יו"ר שופרסל | צילום: אוראל כהן מאוריסיו ביאור, יו"ר שופרסל, צילום: אוראל כהן

החברה מבקשת שהאסיפה תאשר את העלאת משכורתו של אברכהן, העומדת היום על 138 אלף שקל, לכ-151 אלף שקל. ההעלאה תחול רטרואקטיבית מתחילת 2019. בעקבות השינוי, צפויה עלות שכרו השנתית של אברכהן לזנק ב-42% ל-6.78 מיליון שקל, לעומת 4.8 מיליון שקל ב-2018.

בכפוף לאישור השינוי במדיניות התגמול, תידרש האסיפה לאשר החלת מנגנון המענקים החדש על איציק אברכהן, מנכ"ל החברה, תיקון תנאי העסקתו והענקת 101,528 יחידות מניה חסומות, מותנות בביצועים ו-1,660,788 אופציות, ששווין המוערך עומד על כ-9 מיליון שקל.

בנימוקים לעדכון תנאי העסקתו של אברכהן נטען כי הפגין במהלך כהונתו ביצועים בולטים לטובה, לרבות במהלך תקופות מאתגרות שאותן חוותה החברה.

   

איציק אברכהן, צילום: עמית שעל איציק אברכהן | צילום: עמית שעל איציק אברכהן, צילום: עמית שעל

   

בעניין מאוריסיו ביאור, יו"ר החברה, ביקשה החברה כי האסיפה תאשר הקצאת 553,596 אופציות של החברה וכן 33,844 יחידות מניה חסומות מותנות ביצועים ששווין הוערך בדירקטוריון בכ-3 מיליון שקל.

עלות העסקתו של ביאור שיעניק לחברה שירותי יו"ר בהיקף של 40% משרה, תעמוד על 1.8 מיליון שקל בשנה ותחול רטרואקטיבית מיום כניסתו לתפקיד ביולי לפני שנה. זאת לעומת עלות שכרו של יו"ר החברה לשעבר ישראל ברמן ב-2017, אשר הסתכמה במיליון שקל וקודמו בתפקיד רפי ביסקר שעלות שכרו עמדה על 1.2 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
אברכהן הביתה! עוז לתמורה בטרם פורענות.
האיש הזה, אברכהן, קובר את שופרסל. אני יכול להעיד על סניפים שונים במרכזל, ובעיקר ברעננה: הסניף ברחוב החרושת היה עייף ומוזנח תמיד. הירקות והפירות בו הם פסולת והם חרפה. מאז פתיחת הסניף של רמי כהן, הסניף נראה כמו בית קברות. גם בסניף ב"רננים" הלקוחות מתמעטים והולכים. הסניפים הקטנים נראים כמו מכולות שכונתיות עלובות. חסרים המון מותגים של פירמות ידועות בגלל האובססיה למותג הפרטי "שופרסל". עושה רושם שהשתן עלה לאברכהן לראש בגלל ההצלחה היחסית שהייתה לו בעבר. כעת הוא מתמחה בהברחת לקוחות, ועושה זאת בהצלחה רבה.
"חבר מועדון" בעבר  |  03.07.19
לכל התגובות