אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאיסלנד ועד ישראל: המדינות שהכי כדאי לעבור אליהן לרילוקיישן צילום: שאטרסטוק

מאיסלנד ועד ישראל: המדינות שהכי כדאי לעבור אליהן לרילוקיישן

חברת Globehunters, שעוזרת למצוא טיסות וחופשות מוזלות, בדקה לאיזה מדינות הכי כדאי לעבור ב-2019, זאת על בסיס יוקר מחייה, איכות חיים, הכנסה ממוצעת, שיעור תעסוקה, ביטחון ועוד. באיזה מקום דורגה ישראל ולהיכן הכי משתלם לעבור?

03.07.2019, 22:04 | שירות כלכליסט

רבים מאיתנו חולמים לעבור לגור ולעבוד במדינה אחרת, או במילים אחרות מפנטזים על רילוקיישן. על מנת לסייע לאנשים להגשים את החלום, בחברת Globehunters , שעוזרת למצוא טיסות וחופשות מוזלות, בדקו וניתחו מיהן המדינות אליהן הכי כדאי לעבור לרילוקיישן ב-2019.

קראו עוד בכלכליסט

המדד, Global Expat Index 2019, שפורסם השבוע התבסס על 11 גורמים, ביניהם יוקר מחייה, איכות חיים, הכנסה ממוצעת, שיעור תעסוקה, הוצאות על בריאות, ביטחון, קבלת מהגרים ועלות גידול ילדים.

34 מדינות החברות בארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי (OECD) השתתפו בדירוג, מלבד טורקיה ולוקסמבורג שעליהן לא הצליחו לאסוף מספיק נתונים. ישראל דורגה במקום ה-33 בלבד, כשאחריה נמצאת רק הונגריה. הסיבה העיקרית לדירוג הנמוך של ישראל היא יוקר המחיה, המדינה מדורגת בקטגוריה זו במקום ה-30, אחרי מדינות יקרות כמו שוויץ ונורבגיה.

יוקר המחיה בא לידי ביטוי גם במיקום הנמוך בקטגוריה שבדקה עלות למ"ר של דירה במרכז העיר, שם מדורגת ישראל במקום ה-33. גורם נוסף שהשפיע לשלילה על הדירוג הוא מצב הביטחון, בקטגוריה זו ישראל מדורגת אחרונה. גם בקטגוריית קבלת מהגרים מצבה של ישראל לא מזהיר והיא מדורגת רק במקום ה-32. בצד החיובי, ישראל מדורגת במקום ה-12 בדירוג האושר של התושבים ובמקום החמישי מבחינת תוחלת חיים (82.2).

המדינה שהוכתרה כטובה ביותר לרילוקיישן היא איסלנד המדינה הקטנה נבחרה גם כבטוחה ביותר, ואף זכתה בציונים גבוהים בקטגוריות קבלת מהגרים ותוחלת חיים. היא דורגה שנייה אחרי שוויץ בדירוג ההכנסה השנתית הממוצעת (59,686.24). אוסטריה, קנדה, ניו זילנד וגרמניה סוגרות את החמישייה הראשונה, לאחר שכולן זכו לניקוד גבוה בקטגוריות הביטחון, אושר וקבלת מהגרים.

10 המדינות הטובות ביותר לרילוקיישן

 

מקום 10 - נורבגיה

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק , צילום: שאטרסטוק

מקום 9 - הולנד

 , צילום: גטי אימג צילום: גטי אימג'ס , צילום: גטי אימג

מקום 8 - אוסטרליה

 , צילום: timesofindia צילום: timesofindia , צילום: timesofindia

מקום 7 - ארצות הברית

 , צילום: pleasantprairiewi.gov צילום: pleasantprairiewi.gov , צילום: pleasantprairiewi.gov

מקום 6 - שבדיה

 , צילום: גטי אימג צילום: גטי אימג'ס , צילום: גטי אימג

מקום 5 - גרמניה

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק , צילום: שאטרסטוק

מקום 4 - ניו זילנד

 , צילום: spwise.com צילום: spwise.com , צילום: spwise.com

מקום 3 - קנדה

 , צילום: harvestcalgar צילום: harvestcalgar , צילום: harvestcalgar

מקום 2 - אוסטריה

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק , צילום: שאטרסטוק

מקום 1 - איסלנד

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק , צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
מנהטן
עשיתי רילוקיישן מתל אביב ל מנהטן. אין וויכוח : מדהימה ומאתגרת אבל אל תתבלבלו לרגע הדשא פה צהוב בדיוק כמו שלנו. חברים ומשפחה יש רק בארץ. חום ואהבת אמת יש רק אצלנו . קלילות , מזג אויר טוב , קהילתית ותמיכה הדדית.יש רק בישראל כיף לחיות פה ולהיות גאה שאני ישראלית. חוזרת בשנה הבאה בשמחה :)
Love  |  05.07.19
14.
אתה אומר: "אלך לארץ אחרת"
העיר / קונסטנדינוס קוואפיס אתה אומר: "אלך לארץ אחרת, אלך לים אחר, אמצא לי עיר אחרת יותר יפה מזאת לכישלון מועד כאן כל שארצה לעשות כמו מת בתוך קברו כאן לבי נרקב. בכל אשר אפנה, בכל שאוכל לראות אגלה כאן רק את חורבות חיי המשחירות בעיר זו שזה כלו שנותיי כה מהר. לא תגלה מקום חדש, כל חלופה היא מדומה העיר תלך בעקבותיך, לעולם תסב באותם הרחובות, באותן השכונות הזקנה תארוב שער ראשך ילבין באותן דירות. תמיד תהיה בעיר הזאת. אל תקווה לתמורות – אין ספינה בשבילך, דרך מכאן תחפש אך שווא כי כשכילית את ימיך כאן ועכשיו בפינה נידחת זו, כילית אותם על פני כל האדמה. תרגום: יורם ברונובסקי
בךקשרקטק  |  04.07.19
לכל התגובות