אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרויקט תמ"א 38 ענק בקרית אונו: יוקמו 60 דירות חדשות

פרויקט תמ"א 38 ענק בקרית אונו: יוקמו 60 דירות חדשות

מינהל התכנון אמנם הודיע לאחרונה על עמדתו להפסיק את התוכנית לחיזוק מבנים, אך פרויקט הכולל שני בנייני רכבת יוצא לדרך ברחוב פינקס שבחלק הוותיק של העיר; הדירות החדשות יתווספו ל-84 דירות קיימות

09.07.2019, 14:05 | בילי פרנקל
מינהל התכנון הודיע לאחרונה על עמדתו להפסיק את התוכנית לחיזוק מבנים נגד רעידות אדמה, תמ"א 38, אך בימים אלו מספיק לצאת לדרך בקרית אונו, פרויקט רחב היקף במסלול של חיזוק הבניין הקיים ותוספת קומות. במסגרת הפרויקט מתוכננות להיבנות 60 דירות חדשות, בנוסף ל-84 דירות קיימות בשני בנייני רכבת שבחלק הוותיק של העיר.

קראו עוד בכלכליסט

הפרויקט, המבוצע על ידי החברה הישראלית להשבחת מבנים, ממוקם ברחוב פינקס 41-29 בשכונת אונו שבחלקה הצפון מערבי של העיר. הפרויקט כולל שני בניינים כאמור, ששטחם הכולל 4 דונם. בניין אחד בנוי בצורה ישרה עם 36 דירות ב-4 קומות (מעל קומת קרקע) ו-4 כניסות, והשני הוא בניין רכבת מדורג עם 48 דירות ב-3 קומות (מעל קומת קרקע) ו-3 כניסות.

בנייני רכבת ברחוב פינקס בנייני רכבת ברחוב פינקס בנייני רכבת ברחוב פינקס

בימים הקרובים תחל החברה בעבודות ביסוס וחיזוק, כאשר הצפי לסיום הפרויקט הוא בעוד כשנה וחצי. במסגרת הפרויקט יתווספו לכל אחד מהבניינים 2 וחצי קומות, וכן דירות גן בקומות הקרקע. אחד הבניינים יוגדר כבניין בוטיק (מספר 35-29), שיכלול שתי דירות בקומה. תמהיל הדירות החדשות יכלול 3, 4 ו-5 חדרים, דירות גן ופנטהאוזים, כאשר מחיר דירת 4 חדרים חדשה בשטח של 94-90 מ"ר, עומד על 1.9 מיליון שקל.

הדיירים הוותיקים שמתגוררים בדירות 3 חדרים ששטחן 65 עד 75 מ"ר, יקבלו ממ"ד, מרפסת שמש ותוספת שטח קטנה. בנוסף הוא כולל שיפוץ של חזיתות ולובי המבנים, התקנת מעלית בכל בניין, וכן הקמת חניון תת קרקעי משותף – שייועד רק לדיירים החדשים.

הדמיה של הפרויקט הדמיה של הפרויקט הדמיה של הפרויקט

החתמת הדיירים בפרויקט החלה לפני כשבע שנים, כאשר בחברה מציינים כי הפרויקט סבל מעיכובים לא פשוטים. בין אלו נמנו קושי לקבל היתר להקמת חניון תת קרקעי, וכן התנגדויות השכנים, שחששו מפני חסימת הנוף ושינוי אופיו של הרחוב, המאופיין רובו ככולו בצמודי קרקע.

טל ברכה, סמנכ"ל פיתוח עסקי בחברה הישראלית להשבחת מבנים, מציין כי מדובר בפרויקט הגדול בארץ של תמ"א 38/1, ומדגיש כי הדיירים ייהנו מנוף פתוח ושכונת מגורים שקטה. עוד מציינים בחברה, כי הפרויקט הביא לעליה משמעותית בערך הדירות. כך, בשנת 2008 נמכרה דירה בפנקס 33 במחיר של 860 אלף שקלים, בשנת 2012 בכמיליון שקל, ואילו היום ביותר מ-1.6 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות