אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיטב דש מסתערת על האשראי הצרכני; סוגרת את פעילות ההלוואות החברתיות צילום: אלי דסה

מיטב דש מסתערת על האשראי הצרכני; סוגרת את פעילות ההלוואות החברתיות

מיטב דש הלוואות מרחיב את פעילות האשראי שלו, בין היתר בתחומי רכבים וקבוצות רכישה; המנכ"ל אסף עזרא: "לאחר ניתוח מעמיק אשר מביא בחשבון גם את הוראות הרגולטור, הוחלט על הרחבה וגיוון של תחומי פעילות האשראי הצרכני ממקורות עצמיים"

11.07.2019, 17:29 | רחלי בינדמן

מיטב דש הלוואות מרחיבה את תחום פעילות האשראי  - החברה שבשליטת בית ההשקעות מיטב דש מתכוונת להוציא לפועל את מדיניות האשראי החדשה בתחומים כגון אשראי מגובה נדל"ן, קבוצות רכישה, אשראי לרכבים, ואשראי בנקודות מכירה.  

קראו עוד בכלכליסט

לאחרונה, נחתמו מספר שיתופי פעולה עם גופים מסחריים בתחומים אלה, המצטרפים לתחום "אשראי לכל מטרה". כחלק מאסטרטגיה זו, אשר נבחנה לעומק בתקופה האחרונה, תציע החברה הלוואות ממקורות עצמיים בלבד.

בהתאם להחלטה זו, החל מה-30 ביולי 2019 לא לא ניתן להשקיע כספים חדשים בפלטפורמת ההלוואות החברתיות (P2P) שניהלה החברה וכפועל יוצא כספי הלוואות שיוחזרו לא יושקעו בהלוואות חדשות.

אסף עזרא, יו"ר מיטב דש הלוואות מסר: "מיטב דש הלוואות בחנה בחודשים האחרונים את פעילותה בתחומי האשראי. לאחר ניתוח מעמיק אשר מביא בחשבון גם את הוראות הרגולטור אשר צפויות להיכנס לתוקפן בקרוב, הוחלט על הרחבה וגיוון שלתחומי פעילות האשראי הצרכני ממקורות עצמיים. אנו מאמינים שגוף המעניק אשראי צרכני חייב להיות שקוף ומפוקח. מיטב דש הלוואות צפויה להמשיך ולהתפתח לתחומי פעילות נוספים תוך שימוש ביכולות הטכנולוגיות שפותחו בחברה".

חברת מיטב דש הלוואות (לשעבר eLoan), מבית ההשקעות מיטב דש, הוקמה בשנת 2012 כפלטפורמה להלוואות חברתיות בתחום ה- P2P. לאור הכוונה להטיל מגבלות רגולציה על גופים הפועלים במקביל בתחום ההלוואות הצרכניות – הן כנותני אשראי (ממקורות עצמיים) והן כמתווכי אשראי (פלטפורמות P2P), הוחלט במיטב דש הלוואות להתמקד במתן אשראי ממקורות עצמיים כאמור. .

אסף עזרא, צילום: אלי דסה אסף עזרא | צילום: אלי דסה אסף עזרא, צילום: אלי דסה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות