אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קוואלקום נקנסה ב-242 מיליון יורו באיחוד האירופי צילום: גטי אימג'ס

קוואלקום נקנסה ב-242 מיליון יורו באיחוד האירופי

החברה נמצאה אשמה בניצול כוחה בשוק שבבי התקשורת, באופן שפגע בעסקי מתחרות כאנבידיה ו-Icera הבריטית; רק בשנה שעברה קיבלה קנס של קרוב למיליארד יורו בנסיבות דומות

18.07.2019, 17:18 | שירות כלכליסט

מרגרטה וסטאגר, נציבת הסחר ההוגן של האיחוד האירופי, קנסה את קוואלקום נקנסה ב-242 מיליון יורו - כך הודיעה נציבות האיחוד היום (ה'). הקנס הוטל בגין פעולות בהן נקטה החברה בין 2009 ל-2011 כדי להגביל חברות שפעלו בתחום שבבי הדור השלישי בסלולר, בראשן אנבידיה ויצרנית השבבים הבריטית Icera.

קראו עוד בכלכליסט

חקירת הנציבות גילתה שקוואלקום מכרה שבבים במחירים נמוכים במיוחד לחברות כוואווי ו-ZTE כדי להקשות על מתחרים, ולהטות את השוק לידיה.

סטיב מולנקופף, מנכ"ל החברה, צילום: גטי אימג סטיב מולנקופף, מנכ"ל החברה | צילום: גטי אימג'ס סטיב מולנקופף, מנכ"ל החברה, צילום: גטי אימג

האסטרטגיה הזו פעלה היטב ואף גרמה לכמה מתחרים לעזוב את תחום שבבי התקשורת לסלולר. הנציבות תיארה את פעולת קוואלקום כאגרסיבית: "האופי מוכוון המטרה של הורדות המחירים שביצעה קוואלקום איפשאו לה למקסם את ההשפעה השלילית על Icera, תוך צמצום ההשפעה על מכירותיה שלה". הקנס מהווה 1.27% מהכנסותיה ב-2018. החברה טרם הגיבה, אך צפויה לערער על העונש.

זה לא הקנס הראשון שמקבלת קוואלקום באיחוד על סוגיות הגבלים עסקיים; בשנה שעברה נקנסה ב-997 מיליון יורו על ניצול כוחה בשוק שבבי התקשורת לרשתות LTE, וקודם לכן נקנסה במאות מיליוני דולרים בידי רגולטור התחרותיות של טייוואן. בימים אלה נמצאת החברה בחקירה של ה-FTC בארה"ב, כשגם במקרה זה הסיבה היא ניצול לא הוגן של כוחה בשוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות