אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגדלי הים התיכון גייסה 320 מיליון שקל בריבית של 2.8%

מגדלי הים התיכון גייסה 320 מיליון שקל בריבית של 2.8%

הגיוס זכה לביקושים של 1.1 מיליארד שקל ורשת בתי הדיור המוגן תנפיק סדרת אג"ח חדשה - סדרה ד'; לאחרונה רכשה חברת המלונות פתאל 4% ממגדלי הים התיכון

18.07.2019, 18:43 | גולן חזני

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

מגדלי הים התיכון הבטיחה גיוס של 320 מיליון שקל בהנפקת סדרה חדשה של אג"ח, סדרה ד'. הביקושים עמדו על 1.164 מיליארד שקל ורשת בתי הדיור המוגן שבניהול דורון ארנון החליטה כאמור לגייס 320 מיליון. הסדרה תונפק בריבית שקלית שנתית של 2.8%, נמוך משיעור הריבית המקסימלי שהוצע במכרז ושעמד על 3.75%.

קראו עוד בכלכליסט

מגדלי הים התיכון עלתה לכותרות בשבועות האחרונים כשהמלונאי דוד פתאל רכש 4% ממניותיה באמצעות פתאל החזקות וההערכות הן שיגדיל את חלקו. תמורת ההנפקה תשמש לפדיון סדרה ב' של אגרות החוב של החברה בסך 318 מיליון שקל.

דורון ארנון, מנכ"ל מגדלי הים התיכון, צילום: עמית שעל דורון ארנון, מנכ"ל מגדלי הים התיכון | צילום: עמית שעל דורון ארנון, מנכ"ל מגדלי הים התיכון, צילום: עמית שעל

מועד הפירעון הסופי של אגרות החוב, בדירוג של A2 ממידרוג, הוא יוני 2028. הרשת נסחרת בבורסה לפי שווי של 1.1 מיליארד שקל ומפעילה שבעה נכסי דיור מוגן במרכז הארץ. מגדלי הים התיכון סיימה את הרבעון הראשון של 2019 עם עלייה בקצב שיווק הבתים החדשים בגני תקווה ובירושלים, צמיחה של כ-10% בהכנסות לכ-46.5 מיליון שקל ועלייה ברווח הנקי המיוחס לבעלי המניות לכ-12 מיליון שקל.

מוטי קירשנבאום, יו"ר רשת מגדלי הים התיכון, ציין כי בית הדיון המוגן השמיני של החברה ברחובות שהקמתו החלה יכלול 250 יחידות דיור ומחלקה סיעודית, כך שעם השלמתו תימנה הרשת כ-1,900 יחידות דיור. וכי הרשת תמשיך לבחון הזדמנויות עסקיות נוספות.

את ההנפקה הובילה ברק קפיטל ולצידה קונסורציום החתמים - אוריון, אקסלנס חיתום, אייפקס חיתום, מנורה חיתום ואקטיב חיתום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות