אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובד בכיר בבית הנשיא נחקר בחשד לעבירות על טוהר המידות צילום: אבי מועלם

עובד בכיר בבית הנשיא נחקר בחשד לעבירות על טוהר המידות

האיש נחקר אתמול והיום, ושוחרר למעצר בית בן חמישה ימים; שמו אסור בפרסום; ככל הנראה, החשד מתייחס לעבודת ייעוץ שביצע עבור חברה ישראלית המשווקת תרופות באפריקה ונוגע לרווחים שגרף ממנה; לטענתו, שילם מס כחוק

19.07.2019, 15:09 | עמיר קורץ
עובד ציבור בכיר בבית הנשיא נחקר ביממה האחרונה באזהרה ביאח"ה בנוגע לחשדות הקשורים לעבירות מתחום טוהר המידות. ככל הנראה, החשד מתייחס לעבודת ייעוץ שביצע עבור חברה ישראלית המשווקת תרופות באפריקה ונוגע לרווחים שגרף ממנה. שמו של העובד אסור בשלב זה בפרסום, והוא שוחרר היום (ו') למעצר בית בן חמישה ימים.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הודעת המשטרה, "במסגרת חקירה המתנהלת ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433, נחקר באזהרה ביממה האחרונה עובד ציבור. מדובר בחקירה הקשורה לעבירות מתחום טוהר המידות ונוגעת לחשוד עצמו. החקירה מתנהלת ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433 ובילווי פרקליטות מיסוי וכלכלה".

עו"ד ששי גז, צילום: אוראל כהן עו"ד ששי גז | צילום: אוראל כהן עו"ד ששי גז, צילום: אוראל כהן

העובד, שמלווה את הנשיא רובי ריבלין באופן צמוד כבר שני עשורים עוד בתפקידיו הקודמים במערכת הפוליטית, נחקר פעמיים ביממה האחרונה, והיום שוחרר למעצר בית ללא שהובא לבית המשפט. ככל הנראה, החשד שמייחסים החוקרים לעובד הוא הפרת אמונים, לאחר שהשתמש לכאורה בקשריו ובמעמדו על מנת לסייע לחברת התרופות – המפתחת תרופות כנגד צהבת - לשווק את עצמה במדינות באפריקה וזאת תמורת רווחים. העובד טען בחקירתו, כי שילם מס כחוק על התיווך והעבודה שביצע ודיווח על כך לרשויות המס.

עו"ד ששי גז, המייצג את העובד: "מרשי לא ביצע שום עבירה פלילית, מסר גרסה מלאה, שיתף פעולה ענה לכל השאלות שנשאל בחקירה. מעשיו היו חוקיים לחלוטין, הוא שילם מס על הכנסותיו ודיווח לשלטונות. כל חייו הוא תרם לציבור וימשיך לתרום גם בעתיד".  

מבית הנשיא נמסר: "להנהלת בית הנשיא הועבר עדכון ממשטרת ישראל בדבר זימונו של אחד מעובדי המשכן לחקירה. פרט למידע זה, לא ידוע לנו במה דברים אמורים ואנו כמובן נעמיד לרשות המשטרה כל שיידרש על מנת להביא את העניין לבירור בהקדם האפשרי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות