אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפקט הרפורמה: אורי שור יסיים את תפקידו כמנכ"ל חברת קרנות הסל של הראל

אפקט הרפורמה: אורי שור יסיים את תפקידו כמנכ"ל חברת קרנות הסל של הראל

הרפורמה בתעשיית תעודות הסל הכפיפה אותן לפעילות הקרנות, ובתי ההשקעות נותרו עם שני מנכ"לים לפעילות אחת מאוחדת; לאחר שגיל שפירא סיים את תפקידו כמנכ"ל חברת קרנות הסל של פסגות, מגיע תורו של שור, וירון דייגי יישאר לבדו מנכ"ל חברת הקרנות; שור יישאר בבית ההשקעות ויעמוד בראש פעילות ההשקעות האלטרנטיבות

22.07.2019, 17:24 | רחלי בינדמן

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

אורי שור, המנכ"ל הוותיק של פעילות תעודות הסל של הראל ומי שנמנה על מייסדיה, מסיים את תפקידו כמנכ"ל הפעילות. זאת על רקע הרפורמה בתעשיית תעודות הסל שהפכה אותן לקרנות סל והכפיפה אותה לפעילות הקרנות.

קראו עוד בכלכליסט

ברגע שתעודות הסל הפכו לקרנות סל ונכנסו תחת חברת הקרנות, בתי ההשקעות שמנהלים פעילות תעודות סל נאלצו לקבל החלטה אם להשאיר את המנהלים של תעודות הסל לצד המנהלים של קרנות הנאמנות או לוותר על כפל התפקידים.

   

ענת גואטה, יו"ר רשות ניירות ערך, צילום: אוראל כהן ענת גואטה, יו"ר רשות ניירות ערך | צילום: אוראל כהן ענת גואטה, יו"ר רשות ניירות ערך, צילום: אוראל כהן

       

לפני שבועיים התברר כי בפסגות נפל הפור וכי אייל גורן, מנכ"ל חברת קרנות הנאמנות יישאר כמנכ"ל יחיד של הפעילות, דבר שהוביל להתפטרותו של גיל שפירא שהיה מנכ"ל פעילות תעודות הסל. היה זה אך צפוי שיתר בתי ההשקעות יפעלו באופן דומה. עם זאת, שור צפוי להישאר בהראל פיננסים בשלב זה ולא לעזוב את בית ההשקעות לגמרי כפי שעשה שפירא.

שור מונה ליו"ר פעילות ההשקעות האלטרנטיביות שמפתחת הראל פיננסים. בתפקידו החדש יוביל שור את פיתוח פתרונות ההשקעה האלטרנטיבים בקבוצה עבור המשקיעים המוסדיים והכשירים.

אורי שור אורי שור אורי שור

בשנה החולפת הקימה הראל פיננסים חברת אלטרנטיב שמאפשרת להשקיע בנדל"ן בחו"ל והשלימה גיוס של מעל 50 מיליון דולר לקרן נדל"ן ראשונה. כעת בוחנת החברה הקמתן של קרנות נוספות. בנוסף ימונה שור ליו"ר הראל מסחר מוסדי ודירקטור בחברות בנות בקבוצה. לאחרונה הקים גם בית ההשקעות מיטב דש פעילות אלטרנטיבית דומה שאליה נכנס כמשקיע גם מנכ"ל מיטב דש אילן רביב.

כעת נותר בסימן שאלה התפקיד הכפול במיטב דש, כאשר כיום רפי ניב ואיל סגל מכהנים כמנכ"לים משותפים בחברת הקרנות ולא ברור אם מצב זה יימשך לאורך זמן או שבבית ההשקעות יבחרו לפעול באופן דומה לזה שנקטו בהראל פיננסים ובפסגות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות