אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד השיכון יחקור התנהלות קנדה ישראל בפרויקט יוקרה

משרד השיכון יחקור התנהלות קנדה ישראל בפרויקט יוקרה

בעקבות תביעה שהוגשה על ידי רוכשי דירה בפרויקט בלו בת"א, משרד השיכון בודק טענות על כך שחברת קנדה ישראל ארגנה את קבוצת הרכישה היוקרתית בתל אביב ממניעים כלכליים - אך בפועל מדובר בפרויקט יזמי

23.07.2019, 16:04 | דותן לוי

תביעה של רוכשי דירה בפרויקט בלו (BLUE) של חברת קנדה ישראל, בבעלות אסי טוכמאייר וברק רוזן, הובילה לחקירה של הממונה על חוק המכר במשרד השיכון והבינוי – עמית גריידי, אשר בוחן בימים אלה האם החברה קידמה את הפרויקט במסגרת פעילותה היזמית, אך הגדירה אותו כקבוצת רכישה ממניעים כלכליים.

קראו עוד בכלכליסט

בכתב התביעה, שהוגשה לבית משפט השלום בת"א על סכום של מיליון שקל, טוענים רוכשי הדירה בפרויקט כי דירתם ממוקמת בקומה נמוכה יותר מזו שהובטחה להם, וכן כי שטח הדירה קטן מזה שהמארגנים התחייבו עליו בפניהם. לטענתם, החברה התנערה מכל תלונותיהם והם נותרו ללא הגנה מכיוון שהפרויקט הוגדר כקבוצת רכישה. בכתב התביעה נטען, כי למרות שהפרויקט הוגדר כקבוצת רכישה בפועל הוא התנהל בדומה לפרויקט יזמי ולכן גם מגיעה להם הגנה מכוחו של חוק המכר.

פרויקט בלו, ת"א פרויקט בלו, ת"א פרויקט בלו, ת"א

בשונה מפרויקט יזמי, פרויקט שמקודם באמצעות קבוצת רכישה אינו מחייב את המארגנים בחוק המכר, היות וכל אחד מהרוכשים נחשב ליזם בפרויקט. כמו כן, ההתנהלות בשלב הביצוע היא של נציגי הרוכשים, מול הקבלן המבצע ולמארגנים אין כל אחריות לגבי לוחות הזמנים, או מחויבות לפצות את הרוכשים במקרה של איחור במועד מסירת הדירה.

פרויקט בלו ממוקם במתחם קאנטרי גלילות בין צומת גלילות לבין הים, בסמיכות לחוף הצוק. מדובר במתחם יוקרתי שכולל 300 דירות יוקרה בשישה בניינים עגולים בני 13 קומות, המוקפים בריכות אקולוגיות, חדרי כושר, מגרשי טניס ומתקנים נוספים. הדירות עוצבו על ידי האדריכל אילן פיבקו.

ממשרד הבינוי והשיכון נמסר בתגובה: "בשנה האחרונה נעשית עבודה מחקר יסודית ביחידת חוק המכר בכל הקשור לקבוצות רכישה. חוק המכר אכן אינו חל על מארגנים של קבוצות

רכישה, אך התקשרות במערך הסכמים של קבוצת רכישה אינו מעניק פטור אוטומטי מחוק המכר אשר מטרתו לספק הגנה לרוכשי הדירות בישראל. כאשר מכלול הנסיבות מביא אותנו להבנה כי מדובר בעסקה יזמית, להבדיל ממה שהוצג - אנו פועלים לאכיפת החוק. נכון להיום, מנוהלים שלושה הליכים מנהליים מול מארגנים שונים של קבוצות רכישה החשודים כי פעלו כיזמים ומספר חקירות נוספות אשר עדיין לא הבשילו לכדי הליך מנהלי מנוהלות במקביל".

מחברת קנדה ישראל לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות