אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוח מאכזב לטסלה - מספר 2 בחברה פורש, יהפוך ל"יועץ"  צילום: EPA

דוח מאכזב לטסלה - מספר 2 בחברה פורש, יהפוך ל"יועץ"

מנהל הטכנולוגיה הראשי טראובל עוזב את התפקיד וישמש כ"יועץ" של טסלה; החברה רשמה ברבעון הכנסות של 6.3 מיליארד דולר והפסד של 1.12 דולר למניה - הציפיות בשוק עמדו על הכנסות של 6.5 מיליארד דולר והפסד של 35 סנט למניה

25.07.2019, 07:01 | שירות כלכליסט

דוחות מאכזבים הפילו אמש את טסלה ב-11% במסחר המאוחר בניו יורק, לאחר תוצאות שלא עמדו בציפיות האנליסטים של וול סטריט - ולמרות צמצום משמעותי בהפסדים ועלייה בשורת ההכנסות.  

קראו עוד בכלכליסט

החברה דיווחה לאחר המסחר על הפסד של 408 מיליון דולר או 2.31 דולר למניה ברבעון השני, בהשוואה להפסד של 718 מיליון דולר או 4.22 דולר למניה ברבעון המקביל ב-2018. ההפסד המתואם צומצם ל-1.12 דולר למניה, מול הפסד של 3.06 דולר למניה ברבעון המקביל - ועמוק מהותית מהציפיות בשוק, שעדו על הפסד של 35 סנט למניה בלבד.

הכנסות החברה ברבעון צמחו ל-6.3 מיליארד דולר, לעומת 4 מיליארד דולר ברבעון המקביל, אך גם כאן לא עמדה טסלה בציפיות שעמדו על 6.5 מיליארד דולר בשורת ההכנסות.

התגובה החזקה במניה נובעת לא רק מכך שהחברה פספסה את התחזיות אלא מכיוון שבשבועות האחרונים גברה האופטימיות בשווקים לגבי המשך ההתקדמות של טסלה, לאחר שב-5 ביולי דיווחה על מספר שיא של משלוחים לספקים ברבעון השני - החברה הצליחה למסור 92,500 מכוניות ברבעון, הרבה מעבר לשיא הרבעוני הקודם שעמד על 91,000 מכוניות. הדיווח הוביל לזינוק של 20% במניית טסלה בחודש האחרון. על אף העלייה האחרונה, מתחילת 2019 רשמה מניית טסלה ירידה של 20% והיא נסחרת כיום בשווי של 47 מיליארד דולר.

עוד דיווח שעורר אי נוחות הוא ההודעה שפרסמה אתמול החברה על שינוי במעמדו של מנהל הטכנולוגיה הראשי של החברה, ג'יי.בי סטראובל (J. B. Straubel), האיש השני בחשיבותו בחברה שהיה שותף של אלון מאסק בשנות הייסוד של טסלה וליווה אותה בתפקיד זה ב-15 השנים האחרונות. סטראובל יעזוב את התפקיד וימשיך לעבוד עם טסלה כיועץ של החברה. "אני לא נעלם ואני רק רוצה לוודא שאנשים יבינו שלא מדובר, אתם יודעים, בהבעת אי אמון בחברה או בצוות, או כל דבר אחר דומה לזה", אמר סטראובל בשיחת הוועידה לאחר פרסום הדוחות.

בניגוד לנוהג של טסלה בעבר, תחת הרוח האופטימית של אלון מאסק, החברה לא סיפקה הפעם תחזיות נוצצות וכותרות גדולות לקראת המשך הדרך. החברה שמרה על התחזית הקיימת, למשלוח של בין 360,000 ל-400,000 מכוניות בסיכום שנת 2019. המשמעות בפועל - טסלה תצטרך למכור יותר מ-200,000 מכירות ברבעון השלישי והרביעי על מנת להגיע לקצה התחתון של היעד שהציבה.  

אלון מאסק אלון מאסק אלון מאסק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
ל6 אתה טיפש
אתה טיפש והנה כמה עובדות שמוכיחות את זה: -מאות אלפי אנשים מתים בשנה בעולם מזיהום אוויר שנגרם עקב פליטות של רכבים -אם אי פעם תבדוק את הקרינה ברכב שלך תגלה שהיא קרובה לקרינת המצברים.. לא רק מצברים יוצרים קרינה גם עוד הרבה דברים בניהם מנועי בנזין וסולר -תחנות כוח תמיד אבל תמיד יעילות ביצירת אנרגיה ותמיד ניתנות לשיפורים ושידרוגים. -תחנות כוח מזהמות בצורה נקודתית ולא מפזרות פליטות בכל פינה אפשרית בעולם -תחנות כוח מתקדמות בעולם עושות טיהור והתמנה של פליטות מתחת לאדמה ומקטינות בהרבה את הזיהום (יש גם בריכות טיהור וכד) -עבור יצירת חשמל ניתן להשתמש בטכנולוגיות של אנרגיה מתחדשת שלא ניתן להשתמש עבור מנועי בנזין וסולר
חסוי  |  25.07.19
לכל התגובות