אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בניגוד לחקיקה בקנדה: קוויבק תאסור מכירת ממתקים עם קנאביס קרדיט: CreativeFamily/Depositphotos.com

בניגוד לחקיקה בקנדה: קוויבק תאסור מכירת ממתקים עם קנאביס

מאמצע אוקטובר תותר בקנדה מכירת מוצרי קנאביס אכילים. אולם לפי משרד הבריאות של קוויבק, החקיקה הארצית לא מגינה מספיק על ילדים

27.07.2019, 20:02 | שירות כלכליסט

ממשלת המחוז האוטונומי קוויבק בקנדה מתכננת להגביל מכירת ממתקים וקינוחים המכילים קנאביס, אף שהחל מהסתיו הקרוב תתיר הממשלה המרכזית בקנדה מכירת מוצרי קנאביס אכילים.

קראו עוד בכלכליסט

בהצהרה שפרסם משרד הבריאות של קוויבק, הוא הודיע כי החקיקה הארצית אינה מגינה מספיק על ילדים שעלולים לצרוך קנאביס. "כדי להקטין את הסיכוי להרעלה בשגגה של ילדים, אנו מציעים איסור גורף על מכירת מוצרים אטרקטיביים עבורם, כמו שוקולד או סוכריות גומי", נכתב בהצהרה. במשרד ציינו עוד כי הצעד "יסייע לצמצום צריכת הקנאביס הכללית במחוז".

החקיקה הפדרלית בקנדה על מוצרים אכילים מבוססי קנאביס תיכנס לתוקפה ב־17 באוקטובר הקרוב. עם זאת, לפי הערכות, צפויים לעבור חודשיים נוספים עד שמוצרי קנאביס אכילים יגיעו למדפים בקנדה ויהיו זמינים לצרכנים.

שוקולד קנאביס, קרדיט: Depositphotos שוקולד קנאביס | קרדיט: Depositphotos שוקולד קנאביס, קרדיט: Depositphotos

החקיקה הארצית לא תגביל מכירה של ממתקים וקינוחים מבוססי קנאביס, אבל דורשת מאריזות המוצרים להיות עמידות בפני ילדים וללא איורים וסמלים. החקיקה גם אוסרת על המוצרים להכיל ניקוטין, תוספי ויטמינים, מינרלים או אלכוהול. המאכלים כן יכולים להכיל כמות מוגבלת של קפאין.

ממשלת קוויבק לא הטילה הגבלות רק על ממתקים מבוססי קנאביס, אלא גם על מכירת מאכלי קנאביס אחרים. כך, למשל, אריזה של מוצר מזון נוזלי המבוסס על קנאביס לא תוכל להכיל יותר מ־5 מ"ג של החומר הפעיל THC, זאת בהשוואה למגבלה כלל ארצית של 10 מ"ג. בנוסף, ממשלת קוויבק תאסור מכירת מוצרי קוסמטיקה מבוססי קנאביס.

החוקים החדשים שהעלתה ממשלת קוויבק צפויים להיכנס לתוקף באמצע ספטמבר, לאחר שפורסמו לעיון הציבור בשבוע שעבר. בנוסף, ממשלת קוויבק שוקלת להעלות את הגיל המינימלי לצריכת קנאביס מ־18 ל־21.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות