אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לה"טבים? טינדר תסתיר את נטייתכם במדינות עם סכנת רדיפה ומעצר צילום: שאטרסטוק

לה"טבים? טינדר תסתיר את נטייתכם במדינות עם סכנת רדיפה ומעצר

ישנן כ-70 מדינות וטריטוריות עם חוקים נגד להט"בים, ובחלקן נעזרות הרשויות באפליקציות דייטינג לביצוע מעצרים; טינדר הודיעה שתתחיל להקשות עליהן, ע"י הסתרת נטיותיהם המיניות של משתמשים שמבקרים באזורים בעייתיים

29.07.2019, 10:55 | שירות כלכליסט
טינדר חשפה תכונה חדשה בשם Traveler Alert, שנועדה להסתיר את זהותם של משתמשים להט"בים כשהם מגיעים למדינות בהם נטייתם המינית אסורה בחוק - כך לפי דיווח של TNW. החידוש הופיע בשל צורך; ישנן 70 מדינות וטריטוריות כאלה בעולם, ורשויות בכמה מהן נעזרות באפליקציות דייטינג לביצוע מעצרים.

קראו עוד בכלכליסט

ממשק טינדר מאפשר להסתיר את נטייתו המינית של המשתמש באופן ידני, ע"י הפיכת הפרופיל שלהם לפרטי. ואולם, במצב זה לא יוכל גולש אחר לראות אותם ולפנות אליהם - אם לא סימנו שהם מעוניינים בו. עתה, הודיעה החברה שפשוט תסתיר את נתון הנטייה המינית במקומות בהם מסוכן להציג אותו.

טינדר תנסה למסך את נטייתם של להט"בים במדינות מסוכנות. אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק טינדר תנסה למסך את נטייתם של להט"בים במדינות מסוכנות. אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק טינדר תנסה למסך את נטייתם של להט"בים במדינות מסוכנות. אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

"אם הוספתם לפרופיל שלכם נטייה מינית ובחרתם להציג אותה בטינדר, נסתיר אותה בפרופיל שלכם עד שתצאו מהאזור האמור", כתבה החברה בבלוג הרשמי שלה, והמליצה למשתמשים להט"בים שמגיעים למדינות בעייתיות לוודא איך עובדים החוקים המקומיים בנוגע לנטייתם, ואיזו הגנה משפטית יוכלו לקבל במקרה חירום.

כמו כן, הזהירה החברה שישנן רשויות חוק במדינות מסוימות שנעזרות באפליקציות כדי למצוא ולעצור להט"בים. בשנה שעברה נודע שמעצרים בשיטה זו בוצעו בידי כוחות משטרה במצריים, שנשענו על יישומים כגריינדר, גראולר והורנט. התכונה של טינדר הושקה בעקבות החרפת חוקי רדיפת הומוסקסואלים במדינות כלבנון, ואיסור על אפליקציות כגריינדר.

לאחרונה הודיעה טינדר שתקבל את דרישת ממשלת רוסיה - עוד מדינה בעלת יחס בעייתי לקהילה הגאה - ותשמור מידע משתמשים רוסים על שרתים במדינה, מה שיקנה לממשלה גישה אליו. יש לקוות שטינדר תנקוט בפרקטיקות ההצפנה הנדרשות, כדי שלא לאפשר רדיפת להט"בים בידי השלטון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות