אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חדש בקארפול של ווייז: נסיעה משותפת בנתיבים מהירים צילום: WAZE

חדש בקארפול של ווייז: נסיעה משותפת בנתיבים מהירים

התכונה החדשה תאפשר לנהגים לאסוף מספר נוסעים וליהנות מנתיבי תחבורה ציבורית; כמו כן, בעזרתה יוכלו הנהגים להפוך למעין נהגי שירות, בצורה שמזכירה שיתוף נסיעות כשל אובר וליפט

29.07.2019, 15:06 | רפאל קאהאן

שירות הקארפול של ווייז, שמאפשר לשתף את הנסיעה עם אדם נוסף תמורת החזר הוצאות, זכה היום (ב') לשדרוג: מעתה, יתאפשר איסוף של יותר מאדם אחד, במסלול המהיר ביותר בין טרמפיסט לטרמפיסט. התכונה החדשה תאפשר לנהגי ווייז להפוך, במידת מה, לנהגי שירות.

קראו עוד בכלכליסט

בוייז טוענים שהחידוש יסייע בהוזלה של הכניסה והיציאה לתל אביב, שלפי תקנות משרד התחבורה זוכה לנסיעה בחינם בנתיבים המהירים. "השירות החדש יקל על נהגים לעמוד בדרישת הקרפול בנתיב המהיר לתל אביב של לפחות 3 נוסעים ברכב", מסרה החברה בהודעה לעיתונות.

השדרוג של הקארפול בווייז, צילום: WAZE השדרוג של הקארפול בווייז | צילום: WAZE השדרוג של הקארפול בווייז, צילום: WAZE

משרד התחבורה אמור להודיע על פתיחה של נתיבי התחבורה הציבורית לנסיעות קארפול בקרוב, דבר שאף יאפשר להגיע מהר יותר וזול יותר מאשר בתחבורה ציבורית. הפעלת השירות מתבצעת באופן אוטומטי; כדי להוסיף אפשרות לאיסוף נוסעים יש לציין בהגדרות של וייז את מספר המקומות הפנויים. השירות ינסה לתאם איסוף לכל הנוסעים תוך מסלול אופטימלי. כמו בגרסה הקודמת, הנהג של הרכב מקבל בתמורה החזר על הוצאות הנסיעה.

השירות הזה מזכיר מאוד בסיס לאפליקציית תחבורה שיתופית כמו אובר או ליפט. אפשר להעריך שהוספת תכונות נוספות שיהפכו אותה לדומה יותר אליהן אינה דורשת מאמצים יוצאי דופן מצד גוגל.

השימוש בתכונה קלה ופשוטה: לאחר שמאשרים נסיעה, מקישים על סימן ההוספה (+) כדי להזמין נוסעים נוספים במסלול. התכונה החדשה זמינה החל מהיום בארה"ב, ישראל, ברזיל ומקסיקו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות