אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלטשולר גמל תהיה משקיעת עוגן בקרן של פננטפארק צילום: עומר מסינגר

בלעדי לכלכליסט

אלטשולר גמל תהיה משקיעת עוגן בקרן של פננטפארק

חברת הגמל, שהונפקה בשבוע שעבר לפי שווי של 1.2 מיליארד שקל, תשקיע על פי הערכות כ־50 מיליון דולר לצד ענקית ניהול הנכסים בלאקסטון, שתשקיע סכום דומה. הקרן מציעה אשראי לחברות בינוניות בארה"ב

01.08.2019, 07:55 | רחלי בינדמן

רק בשבוע שעבר השלימה חברת הגמל של אלטשולר שחם, הגדולה בישראל, את אחת ההנפקות היותר מוצלחות בשוק ההון, כשהונפקה בבורסת תל אביב לפי שווי של 1.2 מיליארד שקל, וכבר היא מבצעת מהלך גדול נוסף.

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי חברת פננטפארק הודיעה כי השיקה את קרן החוב החמישית שלה, שצפויה לנהל בסוף הגיוס 300–500 מיליון דולר, וכי עם משקיעי העוגן שלה נמנית חברת הגמל של אלטשולר שחם - לצד אחת מחברות ניהול הנכסים הגדולות בעולם, בלאקסטון - כאשר על פי הערכות כל אחת מהשתיים השקיעה בקרן של פננטפארק כ־50 מיליון דולר.

בכירי אלטשולר שחם גמל בהנפקת החברה. שני משמאל: המנכ"ל יאיר לוינשטיין, צילום: עומר מסינגר בכירי אלטשולר שחם גמל בהנפקת החברה. שני משמאל: המנכ"ל יאיר לוינשטיין | צילום: עומר מסינגר בכירי אלטשולר שחם גמל בהנפקת החברה. שני משמאל: המנכ"ל יאיר לוינשטיין, צילום: עומר מסינגר

מדובר באירוע חריג למדי, שבו זוכה שחקן מוסדי מקומי להיות משקיע עוגן בקרן בינלאומית, שכן משקיעי עוגן נהנים לרוב מהנחות בדמי הניהול ומהטבות ייחודיות נוספות, כמו זכות לקבל הפניית הזדמנויות השקעה לצד הקרן.

פננטפארק היא חברה ציבורית שהוקמה לפני כ־10, לאחר המשבר הכלכלי העולמי. מניותיה נסחרות ברישום כפול בתל אביב ובניו יורק, והיא אף גייסה כאן חוב בהיקף של כ־500 מיליון שקל בנובמבר 2015.

שווי השוק של פננטפארק עומד על כ־456 מיליון דולר, והיא מנהלת נכסים בהיקף של כ־3 מיליארד דולר, אחרי שגייסה ארבע קרנות בעבר. מדובר בקבוצת השקעות אמריקאית, המספקת אשראי בכיר עם שעבודים בשוק האמריקאי, בעיקר לחברות בינוניות, בדגש על חברות תפעוליות ותזרימיות הנשלטות בידי קרנות פרייבט אקוויטי.

עבור אלטשולר גמל, בניהול יאיר לוינשטיין, המנהלת נכסים בהיקף של 91 מיליארד שקל וצופה כי תסיים את 2019 עם רווח נקי של כ־100 מיליון שקל, מדובר בכניסה למגרש של השחקנים הבינלאומיים הגדולים. מניית החברה עלתה מאז ההנפקה ב־22 בחודש ב־8%. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות