אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הבריאות מתקפל: תוקף הרישיון הישן של מטופלי קנאביס יוארך עד לסוף השנה צילום: רויטרס

משרד הבריאות מתקפל: תוקף הרישיון הישן של מטופלי קנאביס יוארך עד לסוף השנה

בתוך כך, הוציא הנחייה המקלה במעבר בין ספקיות הקנאביס הרפואי. משרד הבריאות: "ההנחיה יצאה בגלל חוסר היענות של המגדלים להעביר סחורה לבתי המרקחת". המטופלים: "משרד הבריאות מתעשת. לצערנו לאחר שרבים כבר נפגעו"

01.08.2019, 17:09 | צלי גרינברג

משרד הבריאות שלח היום לספקיות הקנאביס הרפואי חוזר הנוגע לרישיונות לשימוש בקנאביס רפואי, בו הוא מפרט מספר הקלות בהנחיותיו הקודמות, וביניהן הארכת תוקף הרישיון הישן של המטופלים עד לסוף השנה והקלה במעבר של מטופלים בין ספקים, כך שייעשה בצורה מהירה ונוחה יותר.

בחוזר, שהגיע לידי כלכליסט, נכתב, כי "מטופל המחזיק ברישיון לשימוש בקנאביס רפואי שתוקפו פג או עתיד לפוג, מוארך בזאת תוקפו של הרישיון בידו עד ליום ה-31 לדצמבר 2019, ללא צורך בבקשה להארכה, והוא יכובד על ידי הספק שממו נקוב ברישיון עד לתאריך זה".

קראו עוד בכלכליסט

קנאביס, צילום: רויטרס קנאביס | צילום: רויטרס קנאביס, צילום: רויטרס

עוד נכתב בחוזר, כי כדי לעבור בין ספקים על המטופל "לקבל הסכמת הספק החלופי בכתב", וכי "הרישיון המוסב יימסר לספק החדש במועדי הגעתו ליק"ר (היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות)". בהקשר זה נכתב עוד, כי הספק ממנו עובר המטופל יעביר את הרישיון, הבקשה למעבר והמסמך הנדרש ליק"ר, שיבצע הסבה ידנית של המטופל.

דנה בר און, יו"ר עמותת מטופלי הקנאביס הרפואי, אמרה לכלכליסט, כי "משרד הבריאות מתעשת דיו כדי לכל הפחות להבין שאין בידיו כרגע להוציא את רפורמת האסדרה החדשה לדרך, מבלי לפגוע בחולים הלכה למעשה. אם כי לצערנו הוא התעשת רק לאחר שכבר רבים מהם נפגעו. אנו תקווה שרוח זו של שפיות הדעת תבוא לידי ביטוי גם בתיקון הליקויים ברפורמה עצמה, ובעיקרם סימון המוצרים החסר ומחיריהם הדימיוניים - טרם החלתה בסוף השנה".

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה, כי "ההנחיה יצאה בגלל חוסר היענות של המגדלים להעביר סחורה לבתי המרקחת. המשרד מבצע התאמות על מנת לענות על הצרכים ועל מנת לתת קדימות למטופלים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
לא צריך להתקפל צריך לשחרר את הצמח
כל ההסדרה הזאת היא מעשה אווילי. לוליינות של מערכת בפאניקה שמנסה בכל הכוח להפוך צמח לתרופה ללא הצלחה. המציאות בשטח מוכיחה שוב ושוב שקנאביס טוב יותר מהרבה מאוד תרופות ובזה שורש הבעיה. קנאביס חושף במערומיו את תחלואי מערכת ההסדרה הרפואית ששמה בראש את התרופות (גם אם הן פחות טובות מדברים טבעיים) והכול בשם "המדע" , יצרו תהליך הסדרה בלתי אפשרי שרק תאגידי ענק יכולים לעמוד בו... הממה הגיע פתאום צמח שטוב יותר מחלק גדול מהתרופות הסינטטיות היקרות והמערכת לא יודעת מה לעשות עם זה, אז מתחילים להמציא הסדרה שאמורה כאילו להגן על המטופלים ובפועל המטרה שלה היא לייצר תחרות "הוגנת" מול התרופות המזיקות, ולחלק את הרווחים בין כולם. אין פה בדיל של מחשבה אמיתית על המטופלים, פשוט מנסים בכוח להתאים שיטה לא מתאימה לצמח מופלא. מה לעשות שהטבע מנצח הפעם... הגיע הזמן להפנים את זה, וכן אם יהיו תרופות שיעלמו מה טוב. טבעי זה כנראה כמעט תמיד עדיף על סינטטי, לא סתם קיימת המערכת האנדו קנבואידית. אנחנו אמורים כנראה לצרוך קנאביס בצורה זו או אחרת (עישון, אידו, שמן, אכילה וכו'). הגיע הזמן לשחרר את הצמח
אזרח בקיא  |  04.08.19
לכל התגובות