אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת טדי שגיא מרחיבה את עסקי הדיוטי פרי שלה צילום: אוראל כהן

קבוצת טדי שגיא מרחיבה את עסקי הדיוטי פרי שלה

חברת LAYAM, הנמצאת בשליטה מלאה של הקבוצה, זכתה במכרז של רשות שדות התעופה לניהול והפעלה של חנות למכירת מזכרות ומתנות בטרמינל 3 בנתב"ג. תקופת המכרז: 6 שנים, עם אפשרות הארכה בשנתיים נוספות

05.08.2019, 16:04 | נווית זומר

קבוצת טדי שגיא מרחיבה את עסקי הדיוטי פרי: חברת LAYAM, הנמצאת בשליטה מלאה של הקבוצה, זכתה במכרז של רשות שדות התעופה לניהול והפעלה של חנות למכירת מזכרות ומתנות בטרמינל 3 שבנמל התעופה בן גוריון. תקופת המכרז הינה לשש שנים, עם אפשרות הארכה בשנתיים נוספות, החל מה-1 בנובמבר הקרוב.

קראו עוד בכלכליסט

דיוטי פרי נתב"ג, צילם: גלעד קוולרציק דיוטי פרי נתב"ג | צילם: גלעד קוולרציק דיוטי פרי נתב"ג, צילם: גלעד קוולרציק

החנות, הממוקמת באולם הנוסעים היוצאים שבטרמינל 3 (בכניסה לשער C), הופעלה עד כה על ידי רשת סטימצקי. לפי תנאי המכרז, ניהול החנות יועבר ל-LAYAM ב-1 בנובמבר השנה, ומיד לאחר מכן LAYAM צפויה לבצע בחנות עבודות שיפוץ ושדרוג מהותיים, בעלות מוערכת של כמיליון שקל.

החנות מתפרסת על פני שטח של כ-100 מ"ר, עם שטח מחסנים של כ-136 מ"ר. מחזור החנות מוערך ב-150 מיליון שקל לאורך תקופת ההסכם. בחנות נמכרות בין היתר מזכרות למיניהן שיש להן זיקה לארץ ישראל, חפצי יודאיקה, חפצי נוי אומנותיים, יצירות, תכשיטים של אמנים ישראלים ועבודות יד אותנטיות.

LAYAM ניגשה למכרז מתוך רצון להרחיב את פעילות הדיוטי פרי שלה, במיוחד על רקע העלייה המתמשכת בתיירות הנכנסת והיוצאת מישראל. מנכ"ל LAYAM שי טנג'י מסר כי: "כפי שכבר הצהרנו, בכוונתנו להרחיב את פעילות הדיוטי פרי והזכיה במכרז החדש היא צעד ראשון בכיוון. בכוונתנו להביא בשורה חדשה לחנות המזכרות שבנתב"ג, שבדרך כלל מהווה את התחנה האחרונה של הנוסע היוצא לפני עלייתו למטוס. נרחיב את מגוון המזכרות והמתנות שנמכרות בחנות, בין היתר תוך התאמה למאפייני התיירים החדשים שמגיעים לראשונה לישראל, ורוצים מזכרת מהטיול הראשון בה, וכן לאלו שיוצאים לנפוש מחוץ לישראל ורוצים לקנות מתנה לאלו המתגוררים מחוץ לישראל".

טדי שגיא, צילום: עמית שעל טדי שגיא | צילום: עמית שעל טדי שגיא, צילום: עמית שעל

כזכור, לפני כתשעה חודשים רכשה קבוצת שגיא ממשפחת סקאל את פעילות הדיוטי פרי שלה ואת חברת LAYAM. פעילות הדיוטי פרי הנוכחית של LAYAM כוללת שלוש חנויות פטורות ממכס בנתב"ג, חנויות דיוטי פרי בנמלי ישראל השונים, חנות דיוטי פרי לדיפלומטים בתל אביב, חנויות דיוטי פרי על אוניות נוסעים ואספקת מוצרי דיוטי פרי לגופים שונים כגון חברות תעופה, כוחות האו"ם וגופים מסחריים.

בנתב"ג מפעילה LAYAM חנויות צעצועים בטרמינל 3 ובטרמינל 1, וכן חנות אופנת ילדים בטרמינל 3. חנות הצעצועים נחשבת לחנות הצעצועים הגדולה בעולם (כ-300 מ"ר) הפועלת במתחם דיוטי פרי. במסגרת הפעילות הימית, LAYAM מספקת ציוד וסחורות לספינות העוגנות בנמלי ישראל. החברה מתחרה מול החברות המקבילות הפועלות בנמלי אגן הים התיכון, בעיקר בנמלי קפריסין, יוון וטורקיה.

שי טנג שי טנג'י | צילום: רויטל מיקיליס שי טנג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות