אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצרפתי המעופף חצה את תעלת למאנש על הוברבורד סילוני צילום: twitter

הצרפתי המעופף חצה את תעלת למאנש על הוברבורד סילוני

פרנקי זאפאטה, הצליח בניסיונו השני, לטוס על הוברבורד סילוני מצרפת לבריטניה. ההוברבורד שפיתח זכה להשקעה של 1.4 מיליון דולר מצבא צרפת כדי לפתחו כפלטפורמה צבאית בעתיד

05.08.2019, 18:51 | שירות כלכליסט
הממציא הצרפתי פרנקי זאפאטה חצה לראשונה אתמול (א') תעלת למאנש על הוברבורד סילוני. זאפאטה (40) יצא לדרך מסאנגט סמוך לקאלה בצרפת ונחת במפרץ סיינט מרגרט ליד דובר בבריטניה.

קראו עוד בכלכליסט

ההוברבורד הסילוני שלו, שהונע באמצעות דלק סילוני שנישא במיכל בתוך תיק גב, עבר את 35.4 ק"מ שמפרידים בין צרפת לבריטניה בתוך כ-22 דקות. הביצוע המוצלח הוא הניסיון השני של זאפאטה לבצע את המשימה, לאחר שהניסיון הראשון שלו בשבוע שעבר כשל בשל סיבוכים בתדלוק מחדש של המתקן שלו.

פרנקי זאפטה על ההוברבורד שלו, צילום: twitter פרנקי זאפטה על ההוברבורד שלו | צילום: twitter פרנקי זאפטה על ההוברבורד שלו, צילום: twitter

"בנינו את המכשיר לפני שלוש שנים ועכשיו חצינו את התעלה. זה מטורף", אמר זאפאטה לאחר מכן לעיתונאים ומיד פרץ בבכי. "בין אם מדובר באירוע היסטורי או לא, אני לא זה שיקבע את זה, נגלה בהמשך", הוסיף.

לדבריו, הוא הגיע למהירות של כ-170 קמ"ש במהלך הטיסה. האתגר הגדול ביותר שעמד לפניו היה תדלוק מחדש שדרש החלפת תיק גב במהלך החצייה. בניסיון הקודם, הוא נפל לים לפני שהגיע לסירה שנשאה את התיק השני. לכן, הפעם השתמש בסירה גדולה יותר וכן בליווי של שלושה מסוקים.

זאפאטה עלה לכותרות בחודש שעבר כאשר השתתף ביום הבסטיליה עם ההוברבורד העתידני שלו בתהלוכה הצבאית המסורתית. הצבא הצרפתי מעוניין לפתח את הטכנולוגיה הזו ולאחרונה העניק לחברה של זאפטה, Z-AIR מענק בגובה 1.4 מיליון דולר. בראיון לרדיו הצרפתי אמרה שרת ההגנה הצרפתית פלורנס פרלי כי הרחפן הסילוני יכול לשמש כמה מטרות, "דוגמה כפלטפורמה לוגיסטית מוטסת או כפלטפורמת תקיפה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות