אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם קת'אי מודה: אנחנו מתעדים את פעילות הנוסעים צילום: Twitter/ Cathay Pacific

גם קת'אי מודה: אנחנו מתעדים את פעילות הנוסעים

חברת התעופה מהונג קונג מסרה כי התיעוד והצילום מבוצעים באמצעות מערכת הבידור ומצלמות הווידיאו במטוסים; בכך היא מצטרפת לחברות כמו סינגפור איירליינס, אמירייטס ואמריקן שהודו בדבר

06.08.2019, 15:49 | שירות כלכליסט

חברת התעופה קת'אי פסיפיק מהונג קונג חשפה כי היא מקליטה ומצלמת את פעילות הנוסעים בזמן הטיסות באמצעות מערכת הבידור ומצלמות הווידיאו המותקנות במטוס.

קראו עוד בכלכליסט

החברה, שמוכתרת לרוב כאחת הטובות בעולם, חשפה את הדבר כחלק מעדכון מדיניות הפרטיות שלה. לפי הודעת החברה, היא מצלמת את הנוסעים בזמן הטיסות וכן מנטרת את השימוש שלהם במערכת הבידור ובודקת כיצד הם מעבירים את הזמן. "בהתאם לנהלים התקינים וכדי להגן על הלקוחות והעובדים שלנו, התקנו מצלמות במעגל סגור בטרקלינים שלנו בשדות התעופה ובתוך המטוסים (מצלמה אחת הנמצאת בסמוך לתא הטייס) וזאת מטעמי בטיחות", מסר דובר של החברה לאתר CNN, "אנחנו מתייחסים ברגישות לצילומים והגישה אליהם מוגבלת. לא מותקנות מצלמות בשירותים".

 , צילום: איי אף פי צילום: איי אף פי  , צילום: איי אף פי

קת'אי מצטרפת בכך למספר חברות תעופה שאישרו בשנה שעברה כי התקינו מצלמות במערכות הבידור, חשיפה שעוררה ביקורת רבה על הפרת פרטיות הנוסעים. עם זאת, חברות כמו סינגפור איירליינס, אמירייטס ואמריקן טענו כי אין להן כל כוונה להפעיל את המצלמות שהתקינו.

לטענת קת'אי, איסוף המידע נועד לשפר את חוויית הטיסה. אם כי בחברה הודו כי הם יכולים לשתף את המידע עם צד שלישי למטרות שיווקיות. מידע נוסף שנאסף כולל את לוח זמני הטיסות של הנוסעים, רכישות בדיוטי פרי ופעילויות בזמן הטיסה. בחברה מדגישים כי המידע יעזור לשפר את השירותים והמוצרים המוצעים וכן יבטיח שמירה על הביטחון והבטיחות בזמן הטיסה.

"אנחנו נשמור על המידע האישי זמן רב ככל הנדרש", נכתב במדיניות הפרטיות החדשה. המידע שנאסף מאוחסן בשרתים מאובטחים ולא מועבר דרך האינטרנט או אפליקציות במכשירים ניידים, זאת לאחר שבאוקטובר האחרון דיווחה החברה על פריצה למערכות המחשב שלה, שהובילה לחשיפת מידע אישי של 9 מיליון נוסעים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות