אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קמברקס נמכרת לקרן הפרייווט אקוויטי פרמירה ב-2.4 מיליארד דולר צילום: בלומברג

קמברקס נמכרת לקרן הפרייווט אקוויטי פרמירה ב-2.4 מיליארד דולר

יו"ר החברה הוא שלמה ינאי, לשעבר מנכ"ל טבע. מדובר במחיר של 60 דולר למניה ומבטא פרמיה של 46.4% על מחיר הסגירה של המניה אתמול

07.08.2019, 16:32 | צלי גרינברג

קמברקס, החברה האמריקאית לפיתוח תרופות שנסחרת בבורסת ניו יורק בשווי 1.37 מיליארד דולר, הודיעה כי תירכש על ידי קרן הפרייווט אקוויטי פרמירה (Permira Funds) בכ-2.02 מיליארד דולר וההערכה היא כי בצירוף חוב יגיע מחיר המכירה לכ-2.4 מיליארד דולר. יו"ר החברה הוא שלמה ינאי, לשעבר מנכ"ל טבע.

מחיר המכירה עומד על 60 דולר למניה ומבטא פרמיה של 46.4% על מחיר הסגירה של המניה אתמול (ג'), שעמד על 40.67 דולר. לשם השוואה, כאשר ינאי נכנס לחברה בסוף שנת 2012 עמדה מנייתה על מחיר של 12 דולר.

העסקה עתידה להגיע בחודשים הקרובים לאישור בעלי המניות של החברה, לאחר שבנקאי החברה יבצעו GO SHOP לאיתור אקטיבי של הצעות מתחרות לרכישה בקרב כלל הגורמים הרלוונטיים לה. אם תאושר העיסקה על ידי בעלי המניות תימחק החברה ממסחר.

ניו"ר שלמה ינאי, לשעבר מנכ"ל טבע, צילום: בלומברג ניו"ר שלמה ינאי, לשעבר מנכ"ל טבע | צילום: בלומברג ניו"ר שלמה ינאי, לשעבר מנכ"ל טבע, צילום: בלומברג

גורמים בשוק ההון אמרו ל"כלכליסט" כי "המו"מ נמשך למעלה משנה, עם הפסקה ארוכה באמצע, אבל יש להניח שבעלי המניות יהיו מאוד מרוצים מהתוצאה. בסופו של דבר החברה הצליחה להגיע לחוף מבטחים מבחינתה, עם מכירה במכפיל של למעלה מ-16, כאשר המכפיל הממוצע לחברות בתעשיית שרותי ייצור לחברות התרופות עומד על 12, ובפרמיה של כ-47% על מחיר המניה כיום, כאשר ניתן לראות גם היכן היא הייתה במשך שנים".

קמברקס מייצרת חומרים פעילים עבור חברות תרופות, מספקת שירותי מעבדה ופיתוח ומייצרת גם את הפורמולציות עצמן. החברה פעילה בעיקר בארה"ב, אך יש לה מפעלי ייצור גם באיטליה, שבדיה ואנגליה. הזווית הישראלית של החברה בדמות ינאי מגיעה לאחר סיומו את פרק טבע וקבלת הזמנה לדירקטוריון החברה ממכר שלו שכיהן באותו זמן, סוף 2012, כחבר דירקטוריון בחברה.

החברה תדווח מחרתיים על תוצאותיה הכספיים לרבעון השני של 2019. ברבעון הראשון היא דיווחה על השלמת רכישת חברת Avista Pharma Solutions תמורת 252 מיליון דולר. בתוצאות הרבעון הראשון היא רשמה ווח נקי של 159.5 מיליון דולר, המהווה עלייה של 13% בהשוואה לרבעון הראשון של 2018, וכי החוב של החברה עמד על 430 מיליון דולר נכון לסוף הרבעון הראשון, לעומת 204.1 מיליון דולר בסוף 2018. את העלייה בחוב ייחסה החברה בעיקר לרכישת אביסטה. החברה חזתה כי הכנסותיה לשנת 2019 יעלו בטווח של בין 21% ל -25% על הכנסותיה לשנת 2018.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות