אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"לא צפויים שינויים בפעילות של סימנטק בישראל" צילום: wikipedia

"לא צפויים שינויים בפעילות של סימנטק בישראל"

כך מעריך כפיר בירנבוים, מנהל הפעילות העסקית של סימנטק בארץ, על רקע רכישת החטיבה העסקית של החברה על ידי ברודקום ב-10.7 מיליארד דולר. לדברי בירנבוים, "ממה שהבנתי החלק הישראלי של סימנטק רק יתחזק ויתפתח, אנחנו מניעים את כל החדשנות של סימנטק בעולם". החברה מעסיקה במרכז הפיתוח שלה בארץ 150 עובדים

09.08.2019, 16:57 | רפאל קאהאן

"רכישת סימנטק לא אמורה להשפיע על הפעילות שלנו בישראל", כך אומר בשיחה עם "כלכליסט" כפיר בירנבוים, מנהל הפעילות העסקית של סימנטק בארץ. בירנבוים אמר את הדברים לאחר הפצצה שהטילה ברודקום כאשר הודיעה אתמול בלילה על רכישת החטיבה העסקית של סימנטק ב-10.7 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

החטיבה הנרכשת כוללת את מרכז הפיתוח של סימנטק בישראל שמורכב מארבעה סטארט-אפים שנרכשו על ידי החברה בשנתיים וחצי האחרונות: פיירגלאס, סקייקיור, Javelin Networks ולומינייט סקיוריטי.  הארבעה נרכשו, על פי דיווחים בתקשורת, בסכום כולל שמגיע לכ-800 מיליון דולר.

ואולם, במקביל לפרסום הדו"ח הרבעוני האחרון שלה הודיעה סימנטק שהיא צפויה לצמצם את כוח האדם שלה ברחבי העולם בכ-7% בתקופה הקרובה - הצהרה שנמסרה לפני הודעת הרכישה על ידי ברודקום. "ישנם תהליכי התייעלות שנמצאים בהליכים ושעדיין לא ברור מה יהיה איתם", אומר בירנבוים. "נראה שהמהלכים האלה מבקשים למקד את הפעילות של סימנטק, כך שההתייעלות תתבצע בעיקר בצוותי התפעול, בצוותים העוסקים במשפטים ובצוותי המכירות, ופחות בקרב צוותי הפיתוח".

שבב של ברודקום, צילום: בלומברג שבב של ברודקום | צילום: בלומברג שבב של ברודקום, צילום: בלומברג

בירנבוים גם מזכיר שהשלמת העסקה אמורה להתבצע רק לקראת סוף השנה, כך "שבינתיים התהליכים שבהם התחילה סימנטק צפויים להימשך על פי התוכניות המקוריות". עוד מסביר בירנבוים שגם הפעילות של ברודקום בישראל לא צפויה להשתנות מכיוון שפעילות זו מתמקדת בארץ בעיקר בפיתוח שבבים ולא קשורה לתחומי הליבה של סימנטק. "לגבי CA (חברה שפעילותה נרכשה על ידי ברודקום בשנה שעברה - ר''ק), אני לא יודע", הוסיף. יש לציין שברודקום פיטרה כ-40 עובדים של CA בשנה שעברה לאחר הרכישה.

סימנטק מעסיקה כ-150 עובדים במרכז הפיתוח שלה בישראל. לדברי בירנבוים היקף ההשקעה בפעילות כאן עמד על יותר ממיליארד דולר בשנתיים האחרונות (כולל הרכישות האחרונות שביצעה החברה). סימנטק הקימה מרכז פיתוח חדש במרכז תל אביב שאליו עברו בתקופה האחרונה כל העובדים בישראל. "אני מאמין שהחלק הישראלי רק יתחזק ויתפתח", אומר בירנבוים, "אנחנו מניעים את כל החדשנות של סימנטק והטכנולוגיה שמפותחת בישראל מוטמעת בכל המוצרים של סימנטק בעולם".

בדו"ח האחרון ביצועי החטיבה העסקית עמדו על רבע מהיקף המכירות של מוצרי השוק הפרטי.

"צריך להבין שברודקום רכשה פוטנציאל עסקי ולא רק עסק פעיל, לחטיבה העסקית פוטנציאל צמיחה אדיר". המותג סימנטק יעבור לברודקום, בעוד המותג נורטון ימשיך לשמש את הפעילות לשוק הפרטי".

האם למיטב ידיעתך ברודקום תמשיך להשקיע  בישראל?

"ברודקום רוכשת נכס, וכשאתה קונה נכס אתה משביח אותו. זה בהחלט חלק מהשיח הפנימי אצלנו. עכשיו יש כיסים יותר עמוקים ויהיה לנו יותר קל לעשות את זה. מרכז הפיתוח החדש עדיין מכיל מקום לעובדים חדשים".

מה הרכישה תעשה לסימנטק בישראל?

"מדובר באבן דרך משמעותית לחברה, אני מאמין שזו הזדמנות שתעשה לנו רק טוב. בשנתיים האחרונות גדלנו בכ-100% - התכניות שלנו הן להמשיך לגדול ולהתפתח בקצב דו-ספרתי בכל שנה. מנוע גדילה חשוב הוא היכולת לשווק את הטכנולוגיות החדשות בצורה מהירה וזה משהו שקל לנו מאוד לעשות בישראל בזכות הקרבה בין פעילות הפיתוח לפעילות העסקית. החברה פעילה בכל המשק הישראלי וכן בתחום הארגוני והביטחוני".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
מה שהיה עם מקאפי ואינטל כך יהיה לסינמטק עם ברודקום
כמי שמכיר את התהליך שמקפי עברה עם אינטל שה בדיוק מה שהולך לקרות לסינמטק. משמעות: קיצוץ כח אדם בדגש על מכירות, סגירה של קו מוצרים שהחברה לא מאמינה בו. להבנתי לפחות 3-5 שנים קשות מאד שמהם לא נחתן להבין מה יקרה לחברה. עיסקה גרועה לכל מי שהאמין במותג של סימנטק. מקפי לאחר שנים רבות של דשדוש גדול, רק עכשיו (לאחר שאינטל זזו הצידה) מתחילה להראות ניצנים של דרך חדשה, שה פגע בה מאד ובאמון של הלקוחות
שנים רבות באבטחת מידע  |  16.08.19
5.
נראה לי שיהיו שינויים ואנשים ילכו הביתה כדי להצדיק התייעלות
מציע לכל חברה שכרגע לפני רכישה של מוצרי סימנטק או לפני חידוש של מוצרים של סימנטק לחשוב הייטב מה יקרה איתם והאם כדאי לנסות את המזל ולקוות לטוב .... אני בטוח הייתי ממשיך הלאה עם המתחרים ולא מסתכן
מנהל תשתיות ותיק  |  10.08.19
לכל התגובות