אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה תוכנית הפיתוח למזרח רחובות: "כולם רוצים לגור פה" הדמיה: רוזנפלד ארנס אדריכלים

אושרה תוכנית הפיתוח למזרח רחובות: "כולם רוצים לגור פה"

הוועדה המקומית בעיר אישרה באחרונה את תוכנית רחובות מזרח, המקודמת באמצעות הוותמ"ל וחולשת על הקרקעות האחרונות שזמינות לבנייה בעיר. ראש העיר רחמים מלול: התוכנית – תוצאה של חשיבה אסטרטגית לטווח ארוך"

12.08.2019, 10:03 | רונן ניב

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

רחובות ממשיכה למתג את עצמה כאחת הערים המתפתחות בישראל, עם בנייתן של שכונות חדשות לצד פיתוח מוקדי טכנולוגיה, עסקים ומסחר. מי שמשקפת אולי יותר מכל את התהליך החיובי העובר על העיר היא תוכנית רחובות מזרח (תמ"ל 3003), שעם אישור עקרונותיה בוועדה המקומית לתכנון ובנייה עשתה באחרונה צעד גדול קדימה.

 

התוכנית, המקודמת במסלול המואץ במסגרת הוותמ"ל, מבקשת להרחיב את העיר מזרחה, לעבר הקרקעות הזמינות האחרונות שעוד נותרו בתחומה. לצד הוותמ"ל שותפים בהובלתה של התוכנית העירייה המקומית והחברה הממשלתית לדיור ולהשכרה במשרד האוצר.

קראו עוד בזירת הנדל"ן

התוכנית השאפתנית משתרעת על שטח של כ-1,200 דונם, בסמוך לכניסה לרחובות מכיוון רמלה, ועתידה לכלול כ-6,500 יחידות דיור וכ-700 אלף מ"ר של שטחי מסחר ותעסוקה. כחלק מהתוכנית יוקמו מבני ציבור ויפותחו פארקים וריאות ירוקות בשטח מתוכנן של למעלה מ-200 דונם, כמו גם תשתיות ציבוריות נוספות שיתנו מענה להיקף הפיתוח במתחם ופתרונות תנועה ושירותי ציבור לעיר הוותיקה. תכנונו של המתחם נעשה בהתאם לעקרונות תכנון למתחם אורבני מעורב שימושים – דיור, מסחר, תעסוקה – מתוך שאיפה לייצר חיבור לעיר והמשכיות למקרם הבנוי הקיים.

תוכנית רחובות מזרח. דגש על מתחם אורבני מעורב שימושים, הדמיה: רוזנפלד ארנס אדריכלים תוכנית רחובות מזרח. דגש על מתחם אורבני מעורב שימושים | הדמיה: רוזנפלד ארנס אדריכלים תוכנית רחובות מזרח. דגש על מתחם אורבני מעורב שימושים, הדמיה: רוזנפלד ארנס אדריכלים

לדברי ראש העיר רחובות, רחמים מלול, "תוכנית מזרח העיר היא תוצאה של חשיבה אסטרטגית לטווח רחוק לטובת העיר. זו תוכנית עונה על הצורך בגידול טבעי ותתרום לחוסנה הכלכלי של רחובות עם הגדלת היצע שטחי התעסוקה והמסחר שישרתו היטב את תושבי העיר. המתחם יציע איכות חיים גבוהה, עם מגוון של מרחבים ציבוריים ורחובות מסחריים שוקקים שילוו בתשתית מפותחת להולכי רגל, אופניים, תחבורה ציבורית ורכבים פרטיים".

בעיריית רחובות מציינים כי עקב העובדה כי הביקוש עולה על ההיצע בעיר, מה שמביא לעליית מחירים עקבית ולשיווק מהיר של פרויקטים בעיר, באה התוכנית להגדיל את ההיצע בשנים הבאות, לספק פתרונות דיור ראויים ובמחירים סבירים לזוגות הצעירים החפצים להשתקע ברחובות.

מי שהקדימה לזהות את הפוטנציאל הטמון במזרח רחובות היא חברת קרקעליסט, המתמחה באיתור ובשיווק קרקעות ברחבי הארץ: "כבר לפני שנים הבנו לאן נושבת הרוח והיינו צעד אחד לפני כולם, כשמיהרנו להבטיח בעלות על קרקעות באזור, עוד לפני כל הבום התקשורתי. כאשר מביאים בחשבון את ההגירה החיובית לרחובות והגידול הצפוי במספר תושביה, הרי שהתרחבות העיר מזרחה הוא מהלך שהיה מתרחש במוקדם או במאוחר. אלו הן עתודות הקרקע האחרונות של רחובות שטרם זכו לפיתוח, והמחירים פה עוד יזנקו".

לחברה קרקעות בסמיכות לדרך מנחם בגין ולשכונות רחובות המדע ואחוזת הנשיא, הנכללות בתמ"ל 3003. מי שמיהר לחבור אליה בתחילת הדרך, נהנה כיום משטח ששוויו רק עולה. "ככל שהתוכנית מזרח העיר צוברת תאוצה, הביקוש רק גובר", מספרים בחברה. "לעניין הזה יש השפעה ישירה גם על הקרקעות הסמוכות למתחם המזרחי ואינן נכללות בתוכנית, שנהנות אף הן מעליית מחירים ומהרוח הגבית האדירה. היום כולם רוצים לתקוע יתד באזור הזה, מה שמביא לכך שכמות הקרקעות באזור, שגם כך היא מצומצמת, רק הולכת ומידלדלת. מי שמבקשת לבוא לכאן זו אוכלוסייה חדשה, חזקה ואיכותית, שרוצה לצמוח יחד עם העיר".

תוכנית רחובות מזרח. "ככל שהתוכנית צוברת תאוצה, הביקוש רק גובר" , הדמיה: רוזנפלד ארנס אדריכלים תוכנית רחובות מזרח. "ככל שהתוכנית צוברת תאוצה, הביקוש רק גובר" | הדמיה: רוזנפלד ארנס אדריכלים תוכנית רחובות מזרח. "ככל שהתוכנית צוברת תאוצה, הביקוש רק גובר" , הדמיה: רוזנפלד ארנס אדריכלים

פעילותה של קרקעליסט במזרח רחובות היא עדות לחשיבות הידע והניסיון הנדרשים בתחום הקרקעות המורכב והמאתגר, כשהחברה ממשיכה להרחיב את פעילותה גם לאזורים נוספים בעיר בהם מקדמת העירייה תוכניות. "כולם מבינים את המשמעות הגלומה בהשקעה בקרקע עם עתיד בטוח, אלא שלזהות את הקרקעות בעלות הפוטנציאל שנמצאות מתחת לרדאר זו כבר מומחיות", מדגישים בחברה. "לרכוש קרקע זה לא משחק ילדים, ועל כן ליווי צמוד, ייעוץ והכוונה מצד מומחים שמכירים מקרוב את התחום הם הדרך הנכונה למקסם את ההשקעה".

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיותעוד בזירת הנדל"ן
מומלצות וידאו
המומלצות שלנו