אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זינוק של 53% ברווח הרבעוני של מיטב דש ל-23 מיליון שקל צילום: יובל חן

זינוק של 53% ברווח הרבעוני של מיטב דש ל-23 מיליון שקל

עיקר הפעילויות שתרמו לרווח הן פנינסולה וחבר הבורסה; ההכנסות עלו ב-4% והסתכמו ב-230 מיליון שקל לעומת 221 מיליון שקל ברבעון המקביל; מיטב דש מנהלת את קרן הפנסיה הגדולה ביותר מבין בתי ההשקעות, בהיקף של 10.6 מיליארד שקל

14.08.2019, 20:46 | רחלי בינדמן
בית ההשקעות מיטב דש דיווח היום (ד') על זינוק של 53% ברווח הנקי ברבעון השני של 2019. הרווח עמד על כ-23 מיליון שקל, בהשוואה לרווח נקי של כ-15 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2018.

קראו עוד בכלכליסט

ההכנסות עלו ב-4% והסתכמו ב-230 מיליון שקל לעומת 221 מיליון שקל ברבעון המקביל. עיקר העלייה נבעה מהכנסות מניהול קרנות נאמנות ואשראי חוץ בנקאי.

הרווח הנקי ברבעון הושפע לשלילה מהעלייה החדה יחסית במדד יוקר המחיה שהובילה לגידול בהוצאות המימון. הצמיחה נובעת בעיקר מעלייה ברווח התפעולי וברווח מניירות ערך, בקיזוז עלייה בהפחתת נכסים בלתי מוחשיים והוצאות מסים.

אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש, צילום: יובל חן אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש | צילום: יובל חן אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש, צילום: יובל חן

       

ה-EBITDA (רווח לפני מסים, פחת והפחתות) עלה בכ-30% לסך של כ-78 מיליון שקל, בהשוואה לכ-60 מיליון שקל ברבעון השני של 2018. העלייה נבעה בעיקר מצמיחה בפעילויות חבר הבורסה, תחום החיסכון השוטף ופנינסולה.

החל מתחילת השנה מיישמת החברה את הוראות תקן דיווח כספי בינלאומי מספר 16, אשר קובע הנחיות בקשר לטיפול בחכירות, ורושמת הוצאות הפחתה ומימון, חלף הוצאות שכר דירה וליסינג רכבים. בנטרול יישום התקן, הסתכם ה-EBITDA ב-72 מיליון שקל, עלייה של כ-20% ביחס לרבעון המקביל אשתקד.

היקף נכסי קופות הגמל והפנסיה שבניהול החברה עמד על כ-54.7 מיליארד שקל. קרנות הפנסיה הנבחרות ממשיכות לצבור תאוצה, והחברה מנהלת את קרן הפנסיה הגדולה ביותר מבין בתי ההשקעות, בהיקף של כ-10.6 מיליארד שקל.

ברבעון הקודם הושלם המיזוג בין חברת הקרנות לבין תכלית והחל מרבעון זה הכנסות הקבוצה מניהול קרנות נאמנות, קרנות סל, תעודות סל וקרנות מחקות, מוצגות בצורה מאוחדת. הכנסות אלו הסתכמו ברבעון השני של שנת 2019 בכ-80 מיליון שקל לעומת כ-79 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

היקף הנכסים המנוהלים בסוף הרבעון השני של שנת 2019 עמד על כ-134 מיליארד שקל, בהשוואה להיקף נכסים בסוף הרבעון השני בשנת 2018, בסך של כ-130 מיליארד שקל.

אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש השקעות אמר "תחום ההשקעות האלטרנטיביות צובר תאוצה ואני מאמין שגם את פירותיו נראה בדוחות החברה בעתיד הקרוב. ברבעון זה ניתן לראות את השפעת המהפכה של קרן הפנסיה הנבחרת ואת המובילות שלנו ביצירת התחרות בשוק ריכוזי זה.

"מאות אלפי חוסכים חדשים ואלפי מעסיקים מהמובילים במשק כבר הצטרפו לפנסיה הנבחרת שלנו. בנוסף, במחצית הראשונה של השנה חלה עלייה בהיקף הפעילות של חבר הבורסה אשר חצה את רף 25 אלף הלקוחות אשר מבצעים פעולות בני"ע באמצעות מערכות מסחר ואפליקציות מתקדמות".

בתוך כך דיווחה החברה על זימון אסיפה כללית למינוי תמר יסעור לשעבר ראש חטיבת הדיגיטל בלאומי כדירקטורית חיצונית בבנק, מה שמרמז על אפשרות התרחבות עתידית של מיטב בעולם הדיגיטל והאשראי הצרכני.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות