אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן פימי חתמה על מכתב כוונות לרכישת השליטה בתה"ל צילום: יונתן בלום

קרן פימי חתמה על מכתב כוונות לרכישת השליטה בתה"ל

לפי התנאים במכתב, שעדיין אינו מחייב, פימי תזרים לחברה 35 מיליון דולר תמורת מניות השליטה, נתח של 51%; הקרן תנהל בדיקות נאותות ותידרש לקבל החלטה על העסקה תוך 45 יום

20.08.2019, 20:04 | גולן חזני

קרן פימי חתמה על מכתב כוונות לא מחייב לרכישת השליטה בחברת המים תה"ל - לפי התנאים במכתב, אם יבשילו ההסכמות להסכם, פימי תזרים כ-35 מיליון דולר לתוך החברה ותקבל את מניות השליטה בה, נתח של 51%.

קראו עוד בכלכליסט

על ההצעה שהגישה פימי פורסם לראשונה ב"כלכליסט" בשבוע שעבר. פימי תקבל 45 יום לביצוע בדיקות נאותות שבסיומן ייחתם הסכם ההשקעה. תהל דיווחה על ההסכם הערב לבורסה.

פעילותה של תה”ל מתמקדת בתכנון פרויקטים בחו”ל, בעיקר במדינות העולם השלישי. תה”ל מספקת שירותי הנדסה לפרויקטים של מים וביוב, פרויקטים של השקיה וכן שירותי הקמה והפעלה של פרויקטים חקלאיים במדינות אפריקה, במרכז ומזרח אירופה ובהודו. הקשיים של החברה האם, קרדן, גרמו לכך שתה”ל פעלה בשנים האחרונות ללא גב חזק ועם הון עצמי ונזילות שאינם מספיקים להשקעה בפרויקטים עצמם. את 2016 למשל, סיימה החברה ברווח של מיליון יורו על מחזור של 130 מיליון יורו.

תה”ל נמצאת על המדף מסוף 2016. שתי קרנות השקעה ישראליות אייפקס ופורטיסימו הציעו לרכוש אותה בתחילת 2017. פורטיסימו אף סיכמה בתחילת 2018 לרכוש את החברה תמורת 120 מיליון דולר. אבל שעות אחדות לאחר מכן הודיע יובל כהן מנהל פורטיסימו כי החברה נסוגה מהעסקה. מאז נוהלו מגעים שקטים עם שתי חברות סיניות שלא הבשילו.

ישי דוידי מנהל קרן פימי , צילום: יונתן בלום ישי דוידי מנהל קרן פימי | צילום: יונתן בלום ישי דוידי מנהל קרן פימי , צילום: יונתן בלום

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות