אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת האגריטק CropX גייסה 10 מיליון דולר

חברת האגריטק CropX גייסה 10 מיליון דולר

החברה פיתחה פלטפורמת השקיה חכמה שמשלבת נתוני חיישנים מהקרקע עם מידע נרחב מכלי חיזוי מז"א, לוויינים, נתוני טופוגרפיה ועוד. כמו כן, הודיעה CropX על מינוי ג'ון ויקופיץ - מנכ"ל ונשיא נטפים ארה"ב - לנשיאה

21.08.2019, 13:10 | הגר רבט
ספקית טכנולוגיות ההשקיה הישראלית CropX הודיעה היום (ד') על סגירה של סבב B בסך 10 מיליון דולר ועל מינויו של ג׳ון ויקופיץ, מנכ״ל ונשיא נטפים ארה״ב, לנשיא החברה. מדובר בהרחבה נוספת של סבב שהחל כבר ב-2016 ומביא את סך הגיוסים בחברה ל-21 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

בסבב הנוכחי לקחו חלק שותפים אסטרטגיים חדשים, בהם Sumitomo, Armada Capital, ו-TaL Capital, לצד משקיעים ותיקים ובהם Finistere Ventures, Germin8 Ventures , GreenSoil Investments, Innovation Endeavors ו- OurCrowd. המימון יסייע לחברה להגביר את מאמצי המו"פ שלה, ולהאיץ משמעותית את חדירת הפלטפורמה למרחבי פעולה חקלאיים.

חיישן של CropX, צילום: יח"צ חיישן של CropX | צילום: יח"צ חיישן של CropX, צילום: יח"צ

CropX פיתחה טכנולוגיות לאופטימיזציה של תשומות בחקלאות וניהול הגידול על בסיס נתונים הנאספים מחיישני קרקע, בשילוב עם מערכות ניתוח עננית. מערכותיה מנטרות וממפות זרימת מים בקרקע ומספקות מודלים של זרימה וחלחול למי התהום.

המערכת משלבת נתונים נתונים טופוגרפיים, דוגמאות יבולים, חיזוי מזג אוויר, מידע לווייני ונתוני קרקע רלוונטיים כדי לספק מידע מדויק לצורכי החקלאים.  

תומר צח, מנכ"ל החברה תומר צח, מנכ"ל החברה תומר צח, מנכ"ל החברה

מנכ"ל CropX ,תומר צח, מסר: "הבנה מדויקת של המתרחש בתוך האדמה היא קריטית לבריאות היבול ורווחיות החווה, ואנחנו משלבים בין נתוני קרקע אלה עם נתוני מפתח אחרים על מנת לספק תובנות לחקלאים. אנו מצפים להיעזר במומחיותו של ג'ון וויקופיץ כמו גם בזו של המשקיעים ושותפינו האסטרטגיים החדשים, בשעה שאנו מובילים את הקדמה של נתונים המתקבלים מהקרקע, באותו האופן שתמונות הלוויין שינו את התובנות המגיעות מעל הקרקע בשנים קודמות".

ויקופיץ יוביל את ההתרחבות הגלובלית של החברה. "CropX היא פלטפורמה יחידה מסוגה בעולם המספקת מידע ותובנות המבוססים נתונים הקיימים בקרקע", מסר. "היא קובעת את הסטנדרט בתחום בכל הקשור לטכנולוגיות שהן קלות לשימוש וניתנות להרחבה, כך שהחקלאים יכולים להשפיע באופן מיידי ומשמעותי על תפוקת השדות שלהם. מאמצי בתפקיד החדש יתמקדו בטיפוח קשרים אסטרטגיים עם חברות המציעות למגדלים טכנולוגיות משלימות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות