אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"אם כחול לבן תרכיב את הממשלה, היא תפעל לשמור אצלה את תיק האוצר"

ח"כ עופר שלח מכחול לבן אומר בראיון לכלכליסט TV כי "ישמח למלא תפקיד כלכלי חשוב, כולל שר אוצר". לדבריו, כחול לבן לא יחזרו על "הפטנט" של נתניהו שהפקיד תפקידים חשובים, כמו שר אוצר, בידי מפלגות אחרות, כדי לא לשאת באחריות

21.08.2019, 16:34 | צבי זרחיה וגלית חמי
 

יו"ר סיעת יש עתיד ח"כ עפר שלח, פוזל לתפקיד כלכלי בכיר בממשלה הבאה, כולל שר האוצר. בראיון לכלכליסט TV נשאל שלח כיצד יש לצמצם את הגירעון בתקציב והשיב כי "תשובה רצינית למצב הזה יכול לתת רק מי שנכנס פנימה. הסתכל על המספרים, ישב עם האנשים של האוצר ומכיר את טריקים והשטיקים בשנת בחירות שבהם אתה קצת מותח את הגירעון. אני אשמח אם זה יהיה אני או מישהו אחר מטעמנו. אני אשמח מאוד להיות בתפקיד כלכלי בכיר זה הכי חשוב במדינה".

בתשובה לשאלה אם ויתר על משרת שר הביטחון אמר שלח כי "השאיפות הפרטיות שלי הן לא ריאליות במובן הזה שלא תהיה לי על זה הרבה שליטה, אלא, על המו"מ קואליציוני שלנו. כל מי שבקיא בדרך שבה עובד השלטון בישראל, מבין שהמפתחות נמצאים בצד הכלכלי לא רק משרד האוצר.

"משרד הכלכלה הוא משרד מבוזבז במובן הזה שהוא מתעסק בתפקידים הישנים של משרד התעשייה ולא הופך להיות משרד מוביל של חדשנות, כי אם רוצים צמיחה צריכים להעלות פריון וצריכים חדשנות. כן, אשמח וארצה להיות בתפקיד כלכלי שבו אוכל להשפיע על כך, כי דרך כלכלה אתה גם יוצר שיויוון, רווחה וביטחון", אמר שלח.

עפר שלח. רוצה תיק כלכלי, צילום: אולפן כלכליסט עפר שלח. רוצה תיק כלכלי | צילום: אולפן כלכליסט עפר שלח. רוצה תיק כלכלי, צילום: אולפן כלכליסט

אשר לח"כ אבי ניסנקורן שהוצג בבחירות האחרונות כמועמד של כחול לבן למשרת שר האוצר אמר שלח: "אני מאוד מחבב את אבי ניסנקורן ואני חושב שהוא יהיה מצוין בתפקידים כלכליים, אבל לא בהכרח כשר אוצר".

"הפטנט" של ביבי

שלח הכריז אם כחול לבן תרכיב את הממשלה תפעל לשמור על תיק האוצר אצלה. "ישראל מסתובבים המון אנשים עם פתק בכיס מראש הממשלה נתניהו - אתה תהיה שר החוץ, אתה תהיה שר הביטחון והלאה והלאה", אמר שלח. "יש הסכם פוליטי בין יש עתיד לחוסן ישראל שקובע את סדר השרים אם נרכיב את הממשלה או נהיה חברים בקואליציה. חוץ מזה, לדבר על תפקיד ספציפי זה לגמרי מיותר, חוץ מכחלון שרץ ואמר 'אני רץ כדי להיות שר אוצר', בראש מפלגת נישה וזה היה לגיטימי לגמרי והעמיד את זה כדרישה. נתניהו עלה על פטנט ב-3-2 הממשלות האחרונות והפקיד את התפקידים הכי חשובים בידיים לא של מפלגת השלטון אלא של מפלגה אחרת, והכי בולט היה שר האוצר. ואז מי אחראי ליוקר המחיה? לפיד היה ועכשיו זה כחלון. מי אחראי ליוקר הדיור? לפיד היה עכשיו כחלון. זה כולל לשלם את המחיר הפוליטי. גם אנחנו, יש עתיד, שילמנו וכעת כחלון וכולנו שילמו בבחירות האחרונות. אנחנו לא נעשה את זה. אנחנו נשלוט".

אשר לאפשרות לבחירות שלישיות בתוך שנה אמר שלח: "אני עובד בשביל דבר אחד - שב-18 ספטמבר בני גנץ ייקרא לנשיא, יקבל מנדט ויקים ממשלה. לא יעלה על הדעת לקיים בחירות נוספות. הנשיא ריבלין יקרא לגנץ, ייתן לו 28 ימים ועוד 14 ואנו נרכיב ממשלה" .

בהתייחסו להסכם העודפים עם ישראל ביתנו אמר שלח כי "בבחירות האחרונות סבלנו שלא חתמנו עם אף אחד אל הסכם עודפים. ההסכם הזה אומר את מה שאמר ליברמן עד עכשיו - שכל תמונת הגושים הקלסית השתנתה. קולות מישראל ביתנו עשויים להגיע בסופו של דבר לכחול לבן ולתת לנו עוד מנדטים, וגם ללמד שסיפור הגושים נגמר ויש אפשרות להחליף את הממשלה. אנו מעבירים מסר מאוד ברור - רוצים שלטון ענייני, נקי ושלטון שיעבוד בשבילכם אזרחי ישראל אחרי שלטון נתניהו שכחו שהם צריכים להיות קיימים".

באשר לחקירת פרשת ההדלפות בכחול לבן אמר שלח כי "ההחלטה היה של סיעת חוסן לישראל (המרכיבה את כחול לבן יחד עם יש עתיד ותל"ם) ואני יכול להבין אותם כי היו הדלפות במערכת הבחירות. היתה החלטה שאינני מכיר את הפרטים שלה, כי לא התקבלה במסגרת כחול לבן וגם לא מומן על ידה, אלא של חוסן לישראל. זה לא נראה לי סיפור כזה גדול כי הרבה מפלגות עושות בדיקה".

שלח חזר על דבריו של יו"ר כחול לבן בני גנץ: "אין דו"ח. אין מידע שמאשים בהדלפות ח"כ כלשהו מכחול לבן כולל ח"כים של יש עתיד. יש עתיד קיימת 7 שנים, אני לא חושב שיש קבוצה בכנסת שפעלה באחדות מטרה כזו, בלכידות. ביש עתיד היו פיצוצים כמו בכל מפלגה, ואולי יותר. לא שמעתם כלום כי זו המדיניות".

תגיות