אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח ראשון בארה"ב על מקרה מוות לאחר שימוש בסיגריה אלקטרונית צילום: שאטרסטוק

דיווח ראשון בארה"ב על מקרה מוות לאחר שימוש בסיגריה אלקטרונית

הרשויות במדינת אילינוי דיווח על מקרה המוות של אדם שפיתח מחלה קשה בקנה הנשימה; מדובר בדיווח ראשון מסוגו בארה"ב על רקע העלייה בתחלואה, שלטענת רופאים נגרמת מעישון סיגריות מסוג זה

24.08.2019, 13:16 | שירות כלכליסט
רשויות הבריאות במדינת אילינוי בארה"ב דיווחו אתמול (ו') על מותו של אדם שעישן סיגריות אלקטרוניות ופיתח מחלה קשה בקנה הנשימה. זהו הדיווח הראשון מסוגו והוא נרשם על רקע העלייה בתחלואת הריאות בארה"ב שלטענת הרופאים נגרמת מעישון הסיגריות האלקטרוניות.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הודעת המרכז לפיקוח ומניעת מחלות (CDC), אנשיו מודעים לקיומם של 193 מקרים פוטנציאליים של מחלות ריאות קשות ב-22 מדינות - מקרים שככל הנראה נגרמו בשל עישון הסיגריות האלקטרוניות.

(תצלום ארכיון), צילום: שאטרסטוק (תצלום ארכיון) | צילום: שאטרסטוק (תצלום ארכיון), צילום: שאטרסטוק

מדובר על עלייה לעומת 153 מקרים פוטנציאלים ב-16 מדינות עליהם דווח רק ביום רביעי האחרון, אז לא היה ידוע על מקרה המוות האמור. מספר המקרים המאושרים והפוטנציאליים באילינוי לבדה הוכפל בשבוע האחרון ועומד כעת על 22 אנשים, כש-12 מקרים נוספים נמצאים תחת חקירה.

"חומרת המחלות שאנשים סובלים מהן היא מדאיגה, ועלינו לוודא שכולם יודעים שסיגריות אלקטרוניות הן מסוכנות", מסרה ד"ר נגוזי אזיקה מהמשרד לבריאות הציבור באילינוי. לפי הודעת המשרד, החולים סובלים ממגוון של סימפטומים, כולל שיעול, קשיי נשימה, עייפות, הקאות ושלשולים, "שהולכים ומחמירים לאורך הימים והשבועות לפני האשפוז בבית החולים". לפי איזקה, בחלק מהמקרים המחלה התפרצה אצל אנשים שלא היו להם "בעיות ריאות קודמות".

עם זאת, בכירים במשרד הבריאות ציינו כי עוד לא הוכח קשר ישיר בין המקרים השונים ועישון הסיגריות האלקטרוניות, וגם לא ברור אילו מהכימיקלים בסיגריות יכולים להיות הגורמים לכך. ב-CDC ציינו עוד כי חלק מהחולים השתמשו במוצרים המכילים THC, המרכיב הפסיכואקטיבי בקנאביס. "לא זוהה מוצר ספציפי אחד בכל המקרים, ולא קושר מוצר אחד באופן בלעדי למחלות", נמסר בהודעה שפרסם משרד הבריאות של אילינוי. "אף שהמקרים נשמעים דומים, לא ברור עדיין האם למקרים האלה יש סיבה משותפת או האם מדובר במחלות שונות עם סיפטומים דומים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
אנשים מתים גם מאי ניקיון של המזגן בבית אז מה..
בכירים במשרד הבריאות ציינו כי עוד לא הוכח קשר ישיר בין המקרים השונים ועישון הסיגריות האלקטרוניות, וגם לא ברור אילו מהכימיקלים בסיגריות יכולים להיות הגורמים לכך. אנשים מתים מהרבה דברים. סהכ כל עוד התמותה מסיגריות אלקטרוניות היא נמוכה מהתמותה מעישון סיגריות רגילות שהרי עדיף השימוש בה. ולנתונים: כ5 מיליון בני אדם נהרגים כתוצאה מעישון סיגריות. ע"פ האגודה למחלמה בסרטן. אתמול דווח על מקרה מוות אחד של אדם כתוצאה משימוש בסיגריה אלקטרונית אך גם במקרה הזה לא נמצאה הטכחה המקשרת בין השניים. מסקנה... די לז
אנקי  |  25.08.19
לכל התגובות