אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוכנות רכב חדשה תייבא לארץ שני מותגים סיניים צילום: JAC

בלעדי

סוכנות רכב חדשה תייבא לארץ שני מותגים סיניים

מדובר במכוניות מתוצרת JAC ובהמשך גם בדגמי NEVS. עיקר הדגמים שישווקו בסוכנות יהיו חשמליים. הסוכנות החדשה מנתניה שייכת לאיש עסקים חרדי

25.08.2019, 08:52 | תומר הדר ואודי עציון

שני מותגי רכב חדשים מסין צפויים להגיע לישראל בקרוב ויימכרו בסוכנות המוקמת בנתניה. מדובר במכוניות מתוצרת JAC ובהמשך גם בדגמי NEVS. עיקר הדגמים שישווקו בסוכנות יהיו חשמליים.

קראו עוד בכלכליסט

קבוצת JAC הסינית הוקמה ב־1964, הרבה לפני שסין הפכה לשוק הרכב הגדול בעולם. כיום משווקת החברה מכוניות פרטיות, מסחריות ומשאיות, אך הרלוונטיים ביותר עבור שוק הרכב הישראלי הם דגמי IEV החשמליים. IEV7 למשל הוא ג'יפון קומפקטי, עם סוללת 40 קילוואט שעה, שמסוגלת לנסוע 300 ק"מ לפי התקן האירופי הישן, ולטעון 80% מהסוללה שלו בתוך חמש שעות במטען איטי, או שעה במטען מהיר. פולקסווגן השקיעה 750 מיליון דולר במפעל משותף עם JAC, שיתחיל השנה לייצר ג'יפון חשמלי.

 , צילום: JAC צילום: JAC  , צילום: JAC

לצד המכוניות החשמליות של JAC ששיווקן צפוי בשנה הבאה יגיעו גם מכוניות חשמליות של יצרנית רכב חדשה־ישנה: NEVS, הגלגול החדש של סאאב השוודית. NEVS, שנמצאת בבעלותה של אחת מחברות הנדל"ן הגדולות בסין, קבוצת אברגרנדה, רכשה את הזכויות לייצר את הסאאב 9־3, מכונית המנהלים של החברה ופיתחה לה גרסה חשמלית. הייצור החל בחודשים האחרונים בעיר טיאנג'ין בסין, עם הבטחה ל־50 אלף מכוניות בשנה.

הסוכנות החדשה, שטרם קיבלה אישור יבוא ממשרד התחבורה, שייכת לאיש עסקים חרדי.

שני היצרנים עדיין לא מייצרים מכוניות בתקינה האירופית או האמריקאית הנדרשות בישראל, אך במארס השנה נחשף ב"כלכליסט" כי משרד התחבורה הציג מסלול יבוא מיוחד לרכב סיני, הכולל היתר לייבא עד 400 מכוניות בשנה בתנאים מקלים מאלה של יבואנים רגילים. כך תתאפשר גם מכירת מכוניות שלא עומדות בשתי התקינות המאושרות בארץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
הרכב החשמלי בארצנו
ירדנו השבוע לנתניה לאולם התצוגה המעניין והחדיש, בו ראיתי ובחנתי מקרוב, את האוטובוסים החשמליים, הן את הבינעירוני המפואר והיפה והן את הדגם העירוני, זה נראה מהפך מושלם והמבטיח הוזלת עלויות לאין שעור הן ברכישה ובמיוחד באחזקה הזולה והמפתיעה. כמו כן בדקנו את ה"פרטית" היפה JAC בעלת טווח נסיעה מרשים ועם אחריות לעשר שנים!!! עם כל השכלולים הבטיחותיים העולים על הדעת ומה צריך עוד? נראה לי (לאחר עשרות שנות ותק בתחבורה לסוגיה) שכל בר דעת המוכן לצאת מהקיבעון המחשבתי ופתוח אל הקידמה, "ירוץ" על זה. תודה למנכ"ל יוסי (ספי) דיין על ההסברים המקצועיים.
חיימקה אבני  |  21.02.20
לכל התגובות