אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השריפות באמזונס: מעצמות ה-G7 יעבירו 20 מיליון דולר לכוחות הכיבוי בברזיל צילום: רויטרס

השריפות באמזונס: מעצמות ה-G7 יעבירו 20 מיליון דולר לכוחות הכיבוי בברזיל

בכיר בצוות של מקרון: "צוותי הסיוע צריכים מימון, מאחר שאין להם את הכסף הדרוש להפעלת מטוסי הכיבוי". ארגון סביבתי חדש שמובילים לאונרדו די קפריו ולורן פאוול ג'ובס ישלח סיוע של 5 מיליון דולר לחמש קבוצות הפועלות בשטח

26.08.2019, 17:49 | שירות כלכליסט

מדינות ה-G7 יעבירו 20 מיליון דולר לצוותי החירום הפועלים לבלימת שריפות הענק ביערות האמזונס. ברויטרס מצטטים גורם בכיר בצוות של הנשיא הצרפתי עמנואל מקרון שאומר בהקשר זה: "המציאות היא שצוותי הסיוע צריכים מימון, מכיוון שאין להם את הכסף הדרוש להפעלת מטוסי הכיבוי".

קראו עוד בכלכליסט

הנשיא מקרון עצמו אמר בשבוע שעבר כי האירוע הוא "מצב חירום בינלאומי".

בשבוע שעבר איים הנשיא הצרפתי על נשיא ברזיל ז'איר בולסונרו ואמר כי אם לא יפעל מיידית לבלימת השריפות, הוא יחסום כל אפשרות להסכם סחר בין האיחוד האירופי לבין ברזיל. בולסונרו אכן הגיב במהירות וביום שבת החליט על שליחת כוחות צבא לסייע למאבק בשריפות.

שריפה באמזונס, צילום: רויטרס שריפה באמזונס | צילום: רויטרס שריפה באמזונס, צילום: רויטרס

במקביל, ארגון סביבתי חדש שהוקם בחודש שעבר על ידי שורה של בעלי הון אמריקאים, בהם שחקן הקולנוע לאונרדו די קפריו הודיע היום כי הוא ישלח 5 מיליון דולר לכוחות הסיוע בשטח. בין הדמויות הבולטות בארגון גם המיליארדרית לורן פאוול ג'ובס, אלמנתו של סטיב ג'ובס, המובילה שורה של מאבקים סביבתיים.

אגרון הפילנתרופיה הודיע אתמול באתר האינטרנט שלו על הקמת קרן תרומות מיוחדת המיועדת לנושא. הסכום הנקוב של 5 מיליון דולר, וכן תרומות נוספות שיגיעו לקרן, יופנו לחמש קבוצות פעולה מקומיות בברזיל המתמודדות עם השריפה באזורים שונים.

לפי מומחים ברשויות הפדרליות של ברזיל, מספר השריפות שפגעו ביערות עד כה השנה גבוה ב-85% מכלל השריפות שנרשמו בכל 2018 - ויש לנו עדיין 4 חודשים עד לסוף השנה. מרבית השריפות נגרמו עקב הצתות של חוואים וחקלאים, שמעוניינים לצמצם את היערות לטובת הרחבת שטחי הפעילות שלהם. במקביל, מזג האוויר החם והיבש מוביל להתפשטות המהירה מאוד של האש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות