אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביה"ד לעבודה הוציא צו מניעה האוסר על השבתת הלימודים בחטיבות הביניים ובתיכונים צילום: גדי קבלו

ביה"ד לעבודה הוציא צו מניעה האוסר על השבתת הלימודים בחטיבות הביניים ובתיכונים

בית הדין הארצי לעבודה דחה את כל טענות ארגון המורים והוציא צו מניעה לשביתה בשבוע הבא. שנת הלימודים בתיכונים צפויה להיפתח כסדרה. גורם באוצר: "איתות משמעותי להסתדרות המורים"

28.08.2019, 12:04 | אדיר ינקו, ynet

בית הדין הארצי לעבודה בירושלים הוציא היום (ד') צו מניעה לארגון המורים העל-יסודיים בעקבות עתירת המרכז לשלטון מקומי ועיריות תל אביב-יפו, חיפה וירושלים. שנת הלימודים בתיכונים צפויה להיפתח כסדרה.

קראו עוד בכלכליסט

לאחר הדיון שנערך אתמול, בית הדין דחה את כל הטענות של ארגון המורים - וכן את כל העילות להכרזה לסכסוך העבודה. גורם במשרד האוצר אמר כי החלטת בית הדין היא "איתות משמעותי" להסתדרות המורים, המאיימת גם היא בשביתות.

לקריאת ההחלטה המלאה לחצו כאן

יו"ר ארגון המורים על היסודים רן ארז, צילום: יאיר שגיא יו"ר ארגון המורים על היסודים רן ארז | צילום: יאיר שגיא יו"ר ארגון המורים על היסודים רן ארז, צילום: יאיר שגיא

יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס מסר בתגובה כי "עם ישראל לא יהיה בן ערובה בידי יו"ר ארגון המורים המנהל אג'נדה אישית ללא כל קשר להסכמים שהוא חתום עליהם ולמציאות בשטח".

עיריות פירטו באריכות מדוע יו"ר הארגון רן ארז אינו יכול להשבית לפי חוק את הלימודים בתיכונים וכינו את התנהלות הארגון "חוסר תום לב קיצוני". אחת הטענות המרכזיות שעולות מהבקשה היא העובדה שהארגון חתום על הסכם שכר קיבוצי עד פברואר 2022 שבמסגרתו התחייב ל"שקט תעשייתי" על רקע מיצוי דרישותיו.

בשבוע שעבר הכריז ארז כי בכוונתו להשבית את הלימודים במידה ודרישותיו אשר בגינן הכריז על מספר סכסוכי עבודה לא ייענו.

סכסוכי העבודה עליהם הכריז ארז עוסקים במורי הקבלן, הסדרת תנאי מנהלי בתי הספר, ועל כך שמורים נדרשים לפעולות שמירה על התלמידים בטיולים השנתיים בלילות. "ההכרזות על סכסוכי העבודה עומדות בניגוד להתחייבויות הארגון בהסכם 2018 ולפסיקת בית הדין, ובכל מקרה הארגון לא יכול לנקוט בצעדים ארגוניים על בסיס ההודעות הללו", נכתב בבקשה לצווי המניעה.

מנגד אמר ארז בתום הדיון: "יש גבול לכל חוצפה. לא מוכנים ללכת לקראתנו בשום דבר. אמרנו שאנחנו לא רוצים שקל מהמדינה - וגם את זה הם לא רוצים. הם רואים במורים אסקופה נדרסת ושק חבטות. הם חושבים שהמורים הם בייביסיטר ולא רואים במערכת השקעה אלא הוצאה, ולכן מערכת החינוך נראית כך. אנחנו נמצאים במצב של אין ברירה ונשבית את הלימודים בראשון לספטמבר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות