אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רפאל חנכה מפעל שני בהודו לאספקת מערכות תקשורת לחיל-האוויר המקומי צילום: רפאל

רפאל חנכה מפעל שני בהודו לאספקת מערכות תקשורת לחיל-האוויר המקומי

המפעל החדש ייצרו את בינט (BNET), מערכת תקשורת מתקדמת לשדה הקרב מתוצרת רפאל, הנמצאת כבר בשימוש חיל האוויר הישראלי

28.08.2019, 18:21 | אודי עציון

רפאל ממשיכה להרחיב את עסקיה בהודו. מנכ"ל רפאל יואב הר אבן חנך אתמול (ג') מפעל ייצור חדש בהודו לאספקת מערכות תקשורת לחיל-האוויר ההודי בהיקף של 30 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

המפעל חדש שממוקם בעיר היידראבאד יעסוק גם בייצור מערכות לייצור לוחמה אלקטרונית והוא תוצאה של שיתוף פעולה של רפאל עם החברה ההודית אסטרה. 

באירוע חנוכת המפעל החדש השתתפו נציגים בכירים מהודו ומישראל, ביניהן שר הפנים של מדינת טלנגנה בה שוכנת העיר היידראבאד, שרי ג'י קישן רדי, שגריר ישראל בהודו ד"ר רון מלכא וכאמור מנכ"ל רפאל יואב הר-אבן.

חנוכת המפעל בהודו, צילום: רפאל חנוכת המפעל בהודו | צילום: רפאל חנוכת המפעל בהודו, צילום: רפאל

הר אבן אמר כי "פתיחת המפעל בהיידראבד ופתיחת מפעלי ייצור אחרים בהודו, מהווים נדבך אסטרטגי חשוב מבחינת רפאל, ומתווספים לשורה של מהלכים להרחבת פעילותה של רפאל בהודו ובעולם. אנו עושים זאת דרך רכישת חברות ישראליות ובינלאומיות, וכן בשיתופי פעולה עסקיים כגון פתיחת מפעלים משותפים, העברת ידע וטכנולוגיה והשקעות משמעותיות נוספות".

המפעל החדש נפרס על כ-20,000 מ"ר ובו ייצרו עובדיו את בינט (BNET), מערכת תקשורת מתקדמת לשדה הקרב מתוצרת רפאל, הנמצאת כבר בשימוש חיל האוויר הישראלי. הייצור המקומי של BNET ישמש לאספקת מערכות אלה לחיל האוויר ההודי, במסגרת חוזה בו זכתה רפאל בשנת 2017, ובעתיד הוא עשוי להיות מיוצר גם עבור לקוחות בינלאומיים נוספים.

הודו היא לקוחה מרכזית של התעשיות הביטחוניות מישראל, אך מחייבת את הספקים הזרים להעביר ייצור לשטחה, במסגרת מדיניות "Make in Indi" של ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי.

לפני כשנתיים חנכה רפאל מפעל נוסף יחד עם קבוצת קליאני ההודית, ובחודש שעבר העבירה רפאל חוזה ייצור בסך 100 מיליון דולרים לייצור מערכות במפעל החדש.

רפאל פועלת בהודו זה למעלה משני עשורים שבמהלכן השקיעה כ-250 מיליון דולר בשוק ההודי. ההודים רכשו מרפאל טילי אוויר אוויר פיתון 4, פצצות מונחות ספייק את מערכת ההגנה האווירית ספיידר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות