אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רבוע כחול נדל"ן: צמיחה ב-NOI וב-FFO ברבעון השני; שווי קניון TLV ממשיך לרדת צילום: אוראל כהן

רבוע כחול נדל"ן: צמיחה ב-NOI וב-FFO ברבעון השני; שווי קניון TLV ממשיך לרדת

חברת הנדל"ן המניב מדווחת על עלייה של 10% ב-NOI וזינוק של 37% ב-FFO לעומת הרבעון המקביל אשתקד; השווי של קניון TLV הצטמק ב-30 מיליון שקל נוספים, ל-1.62 מיליארד שקל

30.08.2019, 13:40 | אורי גלאור

חברת רבוע כחול נדל"ן פרסמה אתמול בערב (ה') את הדו"חות הכספיים שלה לרבעון השני של השנה.

קראו עוד בכלכליסט

חברת הנדל"ן המניב הנשלטת ע"י אלון רבוע הכחול (57.4%) שבבעלות מוטי בן משה רשמה עלייה של 9.6% ב-NOI בהשוואה לרבעון המקביל, שהסתכם בכ-67.4 מיליון שקל. עלייה זו נבעה בעיקר מאכלוס שטחים פנויים הכוללים בין היתר את מבנה המשרדים בראש העין. כמו כן הסתיימה הנחה של 9% אשר ניתנה החל מיולי 2018 לשוכר מהותי - מגה מקבוצת יינות ביתן המהווה כ-27% מסך הכנסות החברה. בעקבות סיום מתן ההנחה ההכנסות של החברה עלו ב-1.6 מיליון שקל לעומת הרבעון המקביל אשתקד. עוד מציינים בחברה כי הגידול ב-NOI נבע גם מקניון TLV וחניון גבעון. ברבעון הראשון ה-NOI הסתכם בכ-66 מיליון שקל.

בשורת ה-FFO מציגה רבוע כחול נדל"ן עלייה של 37.4% (בהשוואה לרבעון המקביל) לכ-32 מיליון שקל.

הצמיחה בנתון ה-FFO חלה בעיקרה כתוצאה מהשיפור ב-NOI והן בשל ירידה בהוצאות המימון של החברה. ברבעון הראשון השנה ה-FFO הסתכם ב-32.3 מיליון שקל, כלומר נתון ה-FFO כמעט זהה לרבעון הקודם.

ברבעון השני עדכנה החברה את הערכת השווי של קניון TLV. השווי נכון ל-30 ביוני 2019 עומד על 1.621 מיליארד שקל - ירידת ערך של 30.6 מיליון שקל (15.3 מיליון שקל לפי חלק החברה). הערכת השווי הביאה לידי ביטוי מחד גיסא את הגידול בשיעורי התפוסה של השטחים המסחריים, אך מאידך גיסא את הקטנת דמי השכירות הממוצעים בשל תחלופת שוכרים וכניסת שוכרים חדשים ועדכון אומדנים שונים הכוללים התאמות לצורך השכרה של שטחים, הוצאות שיווק וכדומה.

קניון TLV, צילום: נעה קסלר קניון TLV | צילום: נעה קסלר קניון TLV, צילום: נעה קסלר

שווי קניון TLV עמד בשיאו על 1.85 מיליארד שקל, לפי הערכת שמאי שנערכה ב-30 ביוני 2017. מאז הופחתו במהלך השנתיים הללו בהדרגתיות כ-230 מיליון שקל מערכו.

ברבעון השני נרשמה עלייה בשווי ההוגן של נדל"ן להשקעה נטו של רבוע כחול נדל"ן, שהסתכם בכ-42.2 מיליון שקל בהשוואה לעלייה של כ-33.2 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. עליית הערך נבעה בעיקר מעדכון תזרימי המזומנים להיוון הצפויים בהתאם להסכמי השכירות בעקבות עליית המדד בתקופה; ומהפחתה של שיעור ההיוון בכ-0.75% בנכסי לוגיסטיקה ואחסנה של החברה לאור סקר עדכני של התחום ועסקאות שנעשו בו.

שיעור התשואה המשוקלל הנגזר מהנדל"ן המניב (CAP RATE) עמד נכון לסוף הרבעון על 6.6%. שיעור התשואה המשוקלל הנגזר מהנדל"ן המניב בנטרול השפעת קניון TLV עמד על 7.2%, לעומת 7.4% בסוף הרבעון הראשון, וכ-7.5% נכון לסוף שנת 2018.

שיעור התפוסה בנכסי החברה הסתכם ב-98%, כאשר שווי הנדל"ן המניב עומד על כ-4.2 מיליארד שקל ומתפלג באופן הבא: 2.3 מיליארד שקל הם שטחים מסחריים המהווים כ-55% מסך השווי של הנדל"ן המניב, 1.15 מיליארד שקל הם מרכזים מסחריים (כ-29%), כ-386 מיליון שקל הם משרדים (כ-9%), ו-317 מיליון שקל הם נכסי לוגיסטיקה (7%).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות