אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"כוונות מרושעות": סין גירשה עיתונאי של וול סטריט ג'ורנל צילום: Pixabay

"כוונות מרושעות": סין גירשה עיתונאי של וול סטריט ג'ורנל

הרשויות סירבו לחדש את הוויזה של צ'ון האן וונג, שמסקר את הנעשה במדינה מזה חמש שנים; זאת לאחר שפרסם כתבה אודות חקירה באוסטרליה בנוגע לקשרים אפשריים של בן דודו של הנשיא שי להימורים, להלבנת הון ולפשיעה מאורגנת

30.08.2019, 21:48 | שירות כלכליסט

ממשלת סין סירבה לחדש את הוויזה של עיתונאי מטעם "וול סטריט ג'ורנל" המדווח מבייג'ינג, ולמעשה גירשה אותו. מרקטווץ' מדווח היום (ו') כי גירושו של הכתב צ'ון האן וונג, אזרח סינגפור, מתבצע חודש לאחר שהוא ועיתונאי אחר מוול סטריט ג'ורנל פרסמו כתבה אודות חקירה באוסטרליה בנוגע לקשרים אפשריים של בן דודו של הנשיא  הסיני שי ג'ינפינג לפעילות הימורים, להלבנת הון ולמעורבות בפשיעה מאורגנת.

קראו עוד בכלכליסט

משרד החוץ הסיני פרסם כי "אנחנו מתנגדים באופן נחרץ לכוונותיהם המרושעות של כתבים זרים מסוימים להשמיץ ולתקוף את סין" - זאת בתגובה לשאלה על מצבו של וונג.

הנשיא שי, צילום: בלומברג הנשיא שי | צילום: בלומברג הנשיא שי, צילום: בלומברג

דאו ג'ונס, החברה האם של וול סטריט ג'ורנל, מסרה כי הרשויות סירבו לחדש את האשרה של הכתב והיא בודקת את העניין. וונג בן ה-33, המכסה את סין מאז 2014, סירב להגיב.

כתבים זרים שיושבים בסין צריכים לחדש את אשרת העיתונות שמאפשרת להם לעבוד ולשהות במדינה בתדירות של אחת לשנה.

הונם של אנשי המפלגה הקומוניסטית השולטת בסין ושל בני משפחותיהם נחשבים לטאבו. כלי תקשורת כמו בלומברג וניו יורק טיימס נתקלו בקשיים לאחר שכתבים מטעמם דיווחו על ענייניהן הכספיים של המשפחות של ראש הממשלה לשעבר וון ג'יאבאו ושל שי בשנת 2012.

וונג הוא העיתונאי השישי שעוזב את סין בנסיבות דומות מאז 2013, כך לפי תא הכתבים הזרים בסין. הארגון גינה בחריפות את גירוש הכתב ואת השימוש באי חידוש ויזה כ"סוג של ענישה". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות