אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספקי יינות ביתן יקבלו פחות כיסוי מחברות הביטוח

ספקי יינות ביתן יקבלו פחות כיסוי מחברות הביטוח

בססח וכלל ביטוח יפחיתו בכ־15% את האשראי המבוטח לספקים. יינות ביתן: "מתנהלים כרגיל"

01.09.2019, 08:39 | נווית זומר וגולן חזני

בססח וכלל ביטוח, המבטחות ספקים מאי־תשלום של לקוחות, הודיעו לספקי יינות ביתן כי צימצמו בכ־15% את היקף האשראי המבוטח בגין סחורות שהם מספקים לרשת. לדברי ספק מזון בכיר, היצרנים תומכים ברשת וימשיכו לספק לה, וינסו להקטין את היקף המכירות בדרך שלא תפגע בצרכן כגון צמצום פריטים בתוך קטגוריה עם מגוון רחב.

קראו עוד בכלכליסט

כלקח מקשיי מגה בעבר, ספקיות של רשתות המזון רוכשות ביטוח נגד אי־תשלום במקרה של קשיים פיננסיים של הלקוח, תמורת פרמיה יקרה. בססח: "איננו חושפים מידע על לקוחות".

נחום ביתן בעל השליטה ביינות ביתן נחום ביתן בעל השליטה ביינות ביתן נחום ביתן בעל השליטה ביינות ביתן

מקורב לחברות הביטוח אמר כי ההפחתה בוצדעה משום שמבטחי המשנה של החברות הישראלית הודיעו על הורדת היקף המכסה המבוטחת על ידם לענף המזון כולו בארץ, כשביתן הוא הנפגע העיקרי. ספק נוסף אמר שהתמיכה ביינות ביתן באה על רקע החשש שקריסה של רשת תגרום לשוק רשתות המזון להיות ריכוזי יותר: "האינטרס שלנו לשמור אלטרנטיבות מול שופרסל שמגדילה את המותג הפרטי על חשבוננו. אינני מודאג מקריסה של הרשת בטווח המיידי. לנחום ביתן יש אופציות, כמו מכירת סניפים והכנסת שותף". מאז רכשה לפני שלוש שנים את מגה שקרסה, סובלת יינות ביתן משמועות ביחס לחוסנה הפיננסי. כיום היא השנייה בגודלה בארץ, במחזור של 5.5 מיליארד שקל.

גורמים בענף טוענים כי מכירות הרשת בירידה. לאחרונה בעקבות עיכובים של מספר ימים בתשלומים של הרשת לכמה ספקים קטנים, מסרה הרשת כי ביתן הזרים לה עשרות מיליוני שקלים. יינות ביתן: "הקבוצה ממשיכה להתנהל כרגיל מול הספקים. המגוון מסופק במלואו וללא שינוי".

מבססח נמסר: "החברה תמכה ותומכת בספקי רשת יינות ביתן באופן שוטף".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות