אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקזיט ענק ליקיר גבאי בגרמניה: חברת TLG תרכוש 9.99% ממניות אראונד-טאון צילום: אוראל כהן

אקזיט ענק ליקיר גבאי בגרמניה: חברת TLG תרכוש 9.99% ממניות אראונד-טאון

החברה הנסחרת בבורסת פרנקפורט תשלם לגבאי כמיליארד יורו עבור המניות, באחד האקזיטים הגדולים שביצע יזם נדל"ן ישראלי; בעל המניות הגדול ב-TLG הוא אמיר דיין, המחזיק ב-29.3% מהחברה. מטרת העסקה: מיזוג עתידי, שהשיחות לגביו צפויות להתחיל כבר השבוע

02.09.2019, 09:38 | גולן חזני

עיסקת ענק "ישראלית" בגרמניה ואקזיט ליקיר גבאי: חברת TLG, הנסחרת בבורסת פרנקפורט, רוכשת מגבאי 9.99% ממניות החברה הציבורית אראונד-טאון תמורת כמיליארד אירו.

TLG היא חברה ציבורית גרמנית הפועלת בתחום המשרדים והמרכזים המסחריים בגרמניה, בעיקר בערים ברלין, פרנקפורט ודרזדן. בעל המניות הגדול שלה הוא אמיר דיין, האח הצעיר במשפחת דיין - בעלי מלונות אפריקה ישראל - המחזיק ב-29.3% מהמניות. ממשלת סינגפור מחזיקה ב-9.25%. המכירה תתבצע במחיר של 8.3 יורו למניה.

קראו עוד בכלכליסט

יקיר גבאי, צילום: אוראל כהן יקיר גבאי | צילום: אוראל כהן יקיר גבאי, צילום: אוראל כהן

גבאי, שהקים את אראונד-טאון והנפיק אותה בשווי של 1.6 מיליארד יורו ב-2015 בגרמניה, רושם את אחד האקזיטים הגדולים של יזם נדל"ן ישראלי בכל הזמנים.

המטרה בעסקה היא מיזוג עתידי, שהשיחות לגביו צפויות להתחיל כבר השבוע. מיזוג שכזה ייצר את חברת המשרדים והמלונות הגדולה באירופה, כך לפי מקורבים לעסקה. החברה הממוזגת אמורה להיות בשווי של 13 מיליארד יורו, וליהנות מהכנסות של מיליארד יורו בשנה. החברה עשויה להיכנס למדד הקאקס, הכולל את 30 החברות הגדולות הנסחרות בגרמניה.

גבאי מחזיק ב-27% ממניות החברה, ובמסגרת העיסקה העניק לחברה הרוכשת אופציה לרכוש 5% נוספים בשווי זהה, של 10 מיליארד יורו, מאראונד-טאון שהשווי שלה בבורסה עומד על כ-9 מיליארד יורו. במקרה כזה יקבל גבאי מניות של חברת TLG ולא מזומן, בשווי חצי מיליארד יורו נוספים.

אמיר דיין רכש את המניות ב-TLG ב-2017, לאחר שזו הונפקה ב-2014. משפחת דיין היא בעלת המניות הגדולה בחברה, כאמור, ש-53% מבעלי מניותיה הם מוסדיים וציבוריים. למעשה, אמיר דיין מוביל את עסקי החברה ונחשב לדומיננטי בשורותיה, אם כי היא מהווה רק חלק מפורטפוליו הנכסים של המשפחה בגרמניה ובאנגליה.

אחרי המכירה ישאר גבאי עם אחזקה של 17% באראונד-טאון ובעל המניות הגדול בה, אלא אם תמומש האופציה של מכירת 5% נוספים, שיורידו אותו לאחזקה של 12% בלבד לעומת 15% של TLG. גבאי תמיד דגל בגישה שעדיף להחזיק אחוזים קטנים יותר בחברה גדולה יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות